Jump to content

Prestanak radnog odnosa i prava radnika


ssssamanta730@gmail.com

Preporučene objave

Postovani,

Ako moze mala pomoc: naime osoba ima ugovor o radu na neodredjeno vrijeme. Buduci da radi u turizmu i vlasnik vise ne zeli radit cijelu godinu, radnicima nudi prestanak rad.odnosa te zasnivanje rad.odnosa za 6 mjeseci.

Vezano za to pitam: buduci  da radnik.zeli ostvariti pravo na naknadu od zavoda, mislim da mu poslodavac treba otkazat ugovor, redovno zbog poslovno uvjetovanog razloga, zatvaranje hotela.

Ujedno radi ostvarivanja otpremnine, dali se vrijeme provedeno na radu racuna rad od 4 godine, kod istog vlasnika koji je u te 4 godine vise puta mijenjao naziv firme i osobe koje ga zastupaju?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, za pravo na naknadu s biroa, radni odnos ne smije završiti krivnjom radnika, već poslovno uvjetovano.

Ako se mijenjao samo naziv, ili samo direktor, a bit pravne osobe je ostala ista (OIB, npr.), onda bi osoba imala pravo na otpremninu, no ako se društvo zatvaralo i osnivalo novo s novim OIB-om, onda ne bi imala pravo na otpremninu, jer je to u biti novi poslodavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Znaci niti sporazum o prestanku radnog odnosa nebi bio osnov za naknadu?

Sto se tice promjene Oib nisam sigurna ali mislim da se mijenjao.Dakle staz od 4 i pol godine kod poslodavca, na istom radnom mjestu, koji mijenja Oib meni znaci, prekinuti staz, sa aspekta nekih prava?tu mislim i na otkazni rok, koji je u ovom slucaju kraci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija