Jump to content

Mirovina za HRVI


Neupuceni55

Preporučene objave

Poštovanje,

već sam pisao o mom rođaku koji ima rješenje o HRVI of 2006 godine ali nije podnio zahtjev za mirovinu kao HRVI do ove godine. Zahtjev (podnesen u 6 mjesecu 2018) za novi izračun mirovine kao HRVI mu je pozitivno rješen i sada bi mu u HZMO trebalio izračunati mirovinu kao HRVI pa bih molio  pomoć tj. imam pitanje.

Da li bi za njega bilo povoljnije da mu se mirovina izračuna sada tj. u 2018 ili od 01.01.2019?

Naime od 01.01.2019. stupaju na snagu iz članci 31 do 36 iz novog zakona HBDR koji govore o izračunu mirovine za HRVI.

Ako netko ima spoznaje o tome što bi za njega bilo povoljnije unaprijed HVALA i srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala prof,

On je naime u invalidskoj mirovini (opća nesposobnost za rad) of 2003 godine s cca.12-13 godina staža I tadašnjom početnom mirovinom od  1500 kn (sada cca. 2600 kn), plus dodatak na mirovinu od MIN BR od 2006 godine kada je dobio rješenje o HRVI 60% za stalno.

Znači ja bih sada trebao otići u Tvrtkovu, Zg I zamoliti ih da mu mirovinu izračunaju nakon 01.01.2019. a ne sada u 12. mjesecu 2018. jer oni u HZMO sada imaju sve podatke da mu izračunaju mirovinu kao HRVI.

Srdačan pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Neupućeni,

Tražite odgovor a nemam sve njegove podatke potrebne za izračun invalidske mirovine u 2019.g. za HRVI.

Vidjeli ste što je sve potrebno u tablicama koje sam objavljivao na raznim temama, posebno - usporedni izračun mirovina.

Možda izračun opet pokaže da ga pripada najniža braniteljska mirovina zbog gubitka znatnog dijela pridodanog staža a onda je isti izračun u 2018. i 2019.g.

Radite prema svojoj savjesti a nadam se povoljnijem rješenju iznosa mirovine.

Lijep pozdrav

PS

Pridodan staž mu je bio znatno veći prilikom izračuna mirovine 2003.g. 

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje,

već sam pisao o mom rođaku koji ima rješenje o HRVI of 2006 godine ali nije podnio zahtjev za mirovinu kao HRVI do ove godine. Zahtjev (podnesen u 6 mjesecu 2018) za novi izračun mirovine kao HRVI mu je pozitivno rješen i sada bi mu u HZMO trebalio izračunati mirovinu kao HRVI pa bih molio  pomoć tj. imam pitanje.

Da li bi za njega bilo povoljnije da mu se mirovina izračuna sada tj. u 2018 ili od 01.01.2019?

Naime od 01.01.2019. stupaju na snagu iz članci 31 do 36 iz novog zakona HBDR koji govore o izračunu mirovine za HRVI.

Ako netko ima spoznaje o tome što bi za njega bilo povoljnije unaprijed HVALA i srdačan pozdrav.

HRVI  ako imaš trajno zbog PTSP a maksimalan može biti 40 posto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija