Jump to content
Sign in to follow this  
Neupuceni55

Mirovina za HRVI

Preporučene objave

Poštovanje,

već sam pisao o mom rođaku koji ima rješenje o HRVI of 2006 godine ali nije podnio zahtjev za mirovinu kao HRVI do ove godine. Zahtjev (podnesen u 6 mjesecu 2018) za novi izračun mirovine kao HRVI mu je pozitivno rješen i sada bi mu u HZMO trebalio izračunati mirovinu kao HRVI pa bih molio  pomoć tj. imam pitanje.

Da li bi za njega bilo povoljnije da mu se mirovina izračuna sada tj. u 2018 ili od 01.01.2019?

Naime od 01.01.2019. stupaju na snagu iz članci 31 do 36 iz novog zakona HBDR koji govore o izračunu mirovine za HRVI.

Ako netko ima spoznaje o tome što bi za njega bilo povoljnije unaprijed HVALA i srdačan pozdrav.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala prof,

On je naime u invalidskoj mirovini (opća nesposobnost za rad) of 2003 godine s cca.12-13 godina staža I tadašnjom početnom mirovinom od  1500 kn (sada cca. 2600 kn), plus dodatak na mirovinu od MIN BR od 2006 godine kada je dobio rješenje o HRVI 60% za stalno.

Znači ja bih sada trebao otići u Tvrtkovu, Zg I zamoliti ih da mu mirovinu izračunaju nakon 01.01.2019. a ne sada u 12. mjesecu 2018. jer oni u HZMO sada imaju sve podatke da mu izračunaju mirovinu kao HRVI.

Srdačan pozdrav

Podijeli ovu objavu

Poštovani Neupućeni,

Tražite odgovor a nemam sve njegove podatke potrebne za izračun invalidske mirovine u 2019.g. za HRVI.

Vidjeli ste što je sve potrebno u tablicama koje sam objavljivao na raznim temama, posebno - usporedni izračun mirovina.

Možda izračun opet pokaže da ga pripada najniža braniteljska mirovina zbog gubitka znatnog dijela pridodanog staža a onda je isti izračun u 2018. i 2019.g.

Radite prema svojoj savjesti a nadam se povoljnijem rješenju iznosa mirovine.

Lijep pozdrav

PS

Pridodan staž mu je bio znatno veći prilikom izračuna mirovine 2003.g. 

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

, Neupuceni55 je napisao:

Poštovanje,

već sam pisao o mom rođaku koji ima rješenje o HRVI of 2006 godine ali nije podnio zahtjev za mirovinu kao HRVI do ove godine. Zahtjev (podnesen u 6 mjesecu 2018) za novi izračun mirovine kao HRVI mu je pozitivno rješen i sada bi mu u HZMO trebalio izračunati mirovinu kao HRVI pa bih molio  pomoć tj. imam pitanje.

Da li bi za njega bilo povoljnije da mu se mirovina izračuna sada tj. u 2018 ili od 01.01.2019?

Naime od 01.01.2019. stupaju na snagu iz članci 31 do 36 iz novog zakona HBDR koji govore o izračunu mirovine za HRVI.

Ako netko ima spoznaje o tome što bi za njega bilo povoljnije unaprijed HVALA i srdačan pozdrav.

HRVI  ako imaš trajno zbog PTSP a maksimalan može biti 40 posto

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this