Jump to content

zadovoljština za neovlaštenim slikanjem


kraluzar

Preporučene objave

Slikan sam potajno sa trećom osobom u društvu i slike su proslijeđene mojoj obitelji s namjerom da se unese razdor.To je kasnije rezultiralo rastavom braka.Dali mogu potraživati (tužbom) naknadu štete(obeštečenje) od osobe koja me potajno slikala i iste proslijedila mojoj obitelji,namjerno,u svrhu diskreditacije i raspada iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pošto je, pretpostavljam, od Vašeg saznanja za djelo i počinitelja prošlo više od tri mjeseca, više ne možete podnijeti privatnu tužbu u kaznenom postupku radi utvrđenja kaznenog djela protiv časti i ugleda (po mom mišljenju, to bi bilo teško sramoćenje), no ako nije prošlo više od tri godine, možete tužbom u građanskom postupku potraživati naknadu štete radi povrede časti i ugleda, koja je dovela do razvoda braka i troškova skopčanih s njim, teoretski govoreći, dakako, jer bi u takvom, građanskom postupku, moralo biti dokazano da je upravo ta štetna radnja (dostava fotografija) dovela do razvoda braka, da je to učinjeno iz namjere ili grube nepažnje, i da Vam je nastala šteta u određenom smislu (troškovi razvoda, podjele imovine, potrebe za povećanim uzdržavanjem djece, eventualni zdravstveni problemi koje ste Vi zbog toga imali u vidu stresa i sl., gubitka posla, smanjenje životne aktivnosti, strah, fizički bolovi...)

Međutim, tu ne smijete zaboraviti i vlastiti doprinos, a to je da se niste nalazili u društvu te treće osobe, da do štete uopće ne bi došlo. Uglavnom, moguće je pokrenuti takav postupak, po mom mišljenju je moguće čak i meritorno raspravljati o njemu, ali je ishod istoga posve neizvjestan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija