Jump to content
Totalna Parezija

Povećanje plaća u pravosuđu

Preporučene objave

prije 1 sat , Totalna Parezija je napisao:

Pretpostavljam da je i s državnoodvjetničkim savjetnicima identična situacija.

Mislim da je to jako mala plaća za tu poziciju. 

Ja isto mislim da je ista situacija i s državnoodvjetničkim savjetnicima, da. Nastojalo se to prebroditi uvođenjem funkcije višeg sudskog i državnoodvjetničkog savjetnika, koji ima malo višu plaću, ali još uvijek je državni službenik, a ne državni dužnosnik kao što je sudac, odnosno zamjenik državnog odvjetnika, pa ne uživa i druge iste beneficije.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

U pogledu plaće je posve ista situacija, s tim da su državnoodvjetnički savjetnici u malo boljoj poziciji jer ipak postoji mogućnost za napredovanje u status višeg državnoodvjetničkog savjetnika itd.

Brutalno mala plaća s obzirom na obrazovanje, vrstu posla i odgovornost, a što rezultira činjenicom da ljudi ovaj posao rade dok ne nađu bilo što bolje. 

Prije 5 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nastojalo se to prebroditi uvođenjem funkcije višeg sudskog i državnoodvjetničkog savjetnika, koji ima malo višu plaću, ali još uvijek je državni službenik

Postati viši sudski savjetnik je ravno dobitku na Eurojackpotu, a plaća je do max 1.000,00 kn viša.

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Totalna Parezija je napisao:

Identična je, nema tu razlike.

Što se viših savjetnika tiče, plaća je 1.000,00 kn viša, a kako će biti sa ovim najnovijim višim savjetnicima-specijalistima (od 01/01), to će se tek vidjeti, no vjerojatno bude isti raspon, dakle dodatnih 1.000,00 kn na plaću viših savjetnika. Jasno, ovi podaci odnose se na općinske sudove/DO-a jer se plaća određuje preko osnovice i koeficijenta, koji se razlikuju ovisno o razini.

prije 7 sati , Totalna Parezija je napisao:

Plaća je mizerija (na najnižim razinama) uzevši u obzir vrijeme, trud i nažalost ponekad i zdravlje koje se uloži, pogotovo još ako ste prisiljeni napustiti mjesto prebivališta.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad