Jump to content
  1. drot13

drot13

2. Spitfire

Spitfire

• Similar Content

• objavio jednopitanje
      Pozdravljam,
      Zanima me dali postoji zakonska osnova da se makne iz zk. već upisana ovrha nad gospodarskom građevinom - upisana prije par godina na sve nekretnine i račune.
      U pitanju je mala staja na 2 etaže koja služi za držanje sijena te obavljanja poslova OPG-a?
      U ovršnom zakonu sam pročitao da se ne mogu ovršiti takve građevine pa me zanima što u ovo slučaju već postojeće?
      Hvala.
    • objavio apostolpravi
      Bok ekipo..
      Dali netko ima konkretne primjere- dali se provodila primjerica ovrha nad nekim tko radi npr u njemačkoj, a blokiran je u hrvatskoj??? dakle sve znam vezano za europski ovršni nalog, da sud mora donijeti odluku i da se tada može tek nekog blokirati u njemačkoj ili općenito vani, ali opet je tu ono ali- da to sve ide na sud u npr njemačkoj..
      Stoga mene zanima kako to doista sve funkcionira u praksi, dali se uopće agencije za naplatu ili banke odlučuju na takve procese naplate ili još uvijek je to sve više teorija a teže praksa?? možete navesti neki primjer nedavni( naravno bez imena i prezimena)
      hvala na preciznim odgovorima,razmišljanjima i primjerima
    • objavio Zdravko Završki
      U stambenoj zgradi sa devet stanova dva su stanara svoje podrume pretvorila u dodatni stambeni prostor sa kompletnim komunalijama, a jedan je svoj podrum uredio bez sanitarija, dakle samo je uredio postojeće neuredno stanje, zemljani pod i goli beton i cigla na zidovima. Dakle, imamo dva slučaja, jedan je sa zapravo dva uređena stana u podrumu, a drugi je samo sređivanje lošeg stanja podruma i to nije stambeni prostor. Neki od preostalih stanara se bune da to nisu smjeli napraviti i prijete građevinskom inspekcijom. Što bi se moglo dogoditi ako inspekcija zaista reagira? Napominjem da su ti podrumi etažirani i pripadaju spomenutim stanarima.
      Hvala na odgovoru.
    • objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio ivanaa688
      Pozdrav,
      Danas mi je stigla ovrha za neplaće račune iz bneta. Naime,imala sam ugovor s bnetom za internet,koji sam raskinula putem maila po svim natuknicama koje su oni naveli,vlastoručno potpisala skrenirala, poslala kopiju osobne te vratila uređaj na njihov zahtjev. Danas sam podigla ovrhu za neplaće račune od mjeseca od kad sam raskinula ugovor ( kolovoz 2018. ). Kada sam ih zvala oni mi nisu dali nikakve povratne informacije već me direktno preusmjeravaju odvjetnici.
      Mene zanima na temelju čega oni meni mogu napraviti ovrhu ako je ugovor raskinut?
  • Online korisnici