Jump to content
  1. Mister-X

Mister-X

2. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

3. drot13

drot13

4. Spitfire

Spitfire

• Similar Content

• objavio pudlica77
      Dali je ova situacija zakonski dozvoljena:
      Da radi jednog potraživanja koje je osigurano s više založnih prava na  različitim nekretninama  (od kojih je 1  glavno a 2 sporedno založno) vjerovnik pokrene ovrhu nad  obje nekretnine u 2 različita ovršna postupka.Razlika u pokretanju između dvije ovrhe je 3 mjeseca i obje nisu uopće došle u fazu rješenja o ovrsi
      Nadam se da je razumljivo...ako nije do not hesitate to ask me

• objavio Ren11
      Roditelji su mi vlasnici građevinskog terena, te bi ga oni prepisali na mene. Međutim, otac je ovršen (dug oko 150.000,00kn). Vrijednost terena je oko 300.000,00kn. S obzirom da imam želju graditi kuću na navedenom terenu zanima me kako riješiti situaciju. Da li je moguće tražiti cijepanje terena pa da svatko od njih tada bude vlasnik jedne polovice, te da mi tad samo mama prepiše svoj dio. Ili je jedino rješenje prodaja ili nešto treće? Zahvaljujem na pomoći
    • objavio Miamalena
      Placala sam Eosu za tele 2 i prestala jer se iznos nije smanjivao bas puno.Sada su me zvali da ce odvjetnik promjenit da se plijeni imovina koju imam,ne sredstva na racunu nego pokretnine i nekretnine.Nemam nista na sebi.Prijete da uplatim 300 kn do 2 sata i da mi nece ništa.Šta da napravim po tom pitanju?
    • objavio Stark1991
      Pozdrav,
      Zanima me dali se članak 369. ovršnog zakona odnosi na novčana sredstva ili općenito na ovrhe.
      Konkretno ako imam nekretninu pod ovrhom od 2009. i 2016. godine.
      Dali znaci ako ovrhovoditelj ta 3 mjeseca nakon novog ovršnog zakona zakona nije ništa poduzeo ja trebam/mogu poslati zahtjev za obustavu ovrhe ili ne?
      Također zanima me bili mi mogli pojasniti taj člnaka kao "laiku".
      Puno hvala.
    • objavio Drago91
      Poštovanje,
      planiram kupiti stan u zgradi u gotovini ali se trenutno nalazim u inozemstvu stoga neželim dolaziti gledati stanove dok nevidim bar da su osnovni uvijeti uredni, te me zanima slijedeće:
      Što mi je od papira bitno provjeriti ( osim izvatka iz zemljišne knjige gdje mogu vidjeti vlasništvo te terete) tj. tražiti od vlasnika da mi pošalje?

Svakako ću prije kupnje stana angažirati odvjetnika da sve provjeri ali nikako mi nije zgodno doći za hrvatsku i onda tek saznati da nešto elementarno nije uredu što se je moglo odmah primjetiti.

Unaprijed se zahvaljujem

• Online korisnici