Jump to content
Corrado

Raskid ugovora o najmu stana

Preporučene objave

Poštovani, 

moj naivini otac je iznajmio stan podstanarima (potpisnik ugovora i njegov otac). Potpisan je ugovor i udovoljeno je njihovom zahtjevu da se prijave u stanu kako bi ostvarili neke beneficije od grada. Situacija se razvila tako da je potpisnik ugovora otisao u Njemacku, a u stanu je ostavio svog oca. Lik koji je otisao u Njemacku se ne javlja, njegov otac kaze da je sin izgubio mobitel i ne moze se javiti ocu (gluposti). Uglavnom, stanarina nije placena 7 mjeseci. Prilikom zadnjeg susreta zbog neredovitog placanja sin se je slozio da ce on i otac napustiti stan u roku mjesec dana, medjutim to se nije dogodilo. 

Moze li mi netko moze savjetovati  koji je najefikasniji nacin istjerati podstanara i naplatiti se. 

Zeli bih izbijeci uvlacenje u dugotrajne sudske sporove koji obicno traju godinama.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Corrado je napisao:

Moze li mi netko moze savjetovati  koji je najefikasniji nacin istjerati podstanara i naplatiti se.

Preporučenom pošiljkom (sa povratnicom ) najmoprimcu  uputite dopis kojim raskidate ugovor i pozivate ga da u ostavljenom roku plati zaostale najamnine i preda posjed stana,pod prijetnjom ili upozorenjem da će te u suprotnom svoje zahtjeve uz pomoć odvjetnika ishoditi sudskim putem.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad