Jump to content

Razvod i podjela nasljeđene imovine


Nepoznate plime

Preporučene objave

Postovani:

Imam pitanje, nakon 20 god. braka zena zeli razvod. Zivjeli smo u kući moje majke,koju smo nadogradili i obnovili zajedno ja i majka. Nakon majcine smrti ja nasljeđujem tu kuću u 1/2 i očuh 1/2. Majka je umrla prije 8 god. E sad me zanima da li zena ima pravo podjele moga dijela kuće. Ja sam radio u inozemstvu,dok je supruga bila kućanica 17 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žena nema pravo na kuću jer ste kuću stekli nasljeđivanjem, pa ista nije bračna stečevina. Bračna stečevina je samo ono što ste žena i vi stekli radom ili potječe od imovine koju ste stekli radom. 

Dakle, da ste kuću kupili, bila bi bračna stečevina. Budući da ste kuću naslijedili, žena nema nikakva prava na tu kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana verona2, realno gledajući oboje ste u pravu, dakle, supruga nema pravo na naslijeđenu kuću supružnika, kako to i navodi poštovani LjuboZG, dok ista ima pravo tražiti polovicu uloženog radi poboljšanja uvijeta stanovanja (obnovu kuće), no gledajući sa druge strane, ista je i sebi, uloženim sredstvima, stvorila bolje uvjete stanovanja, stoga je i sudska praksa podijeljena oko te problematike..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija