Jump to content

Zakon o provedbi ovrhe na novcanim sredstvima - 3 godine


smokvinlist

Preporučene objave

Pozdrav,

Novim izmjenama Zakona o provedbi ovrhe na novcanim sredstvima (clanak 12) je navedeno da ako se u roku tri godine ne naplati potrazivanje, a u zadnjih 6 mjeseci nije bilo nikakvih naplata po toj osnovi, Agencija ce prekinuti naplatu tog potrazivanja.

U redu naplate imam nekoliko ovrha koje su duze od tri godine u redu naplate i nisu imale nikakvu naplatu jer se jos uvijek naplacuje prva ovrha no Fina nije maknula navedene ovrhe iz reda naplate pa me zanima da li bi ona to trebala raditi automatski ili bi im trebalo poslati neki dopis u vezi toga?

Ima netko iskustva sa time?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha. Ok. Hvala na informaciji.

Usputno pitanje, na koji nacin Fina moze zaprimiti ovrhe? Da li je samo preko suda i javnog biljeznika ili postoji i drugi nacin? Ili se to mjenjalo kroz izmjene i nadopune Zakona o provedbi ovrhe na novcanim sredstvima?

 

Prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako su dostavljene preko suda, onda se obraćate sudu na poslovni broj spisa (broj bi trebao odgovarati broju pod kojim ste blokirani na Fini), te tražite da se Fina očituje o razlozima nepostupanja po Zakonu o provedbi ovrhe na novčanim sredstvim. 

I jos jedno pitanje, da li bi inace Fina trebala automatski micate takve ovrhe iz reda naplate ili to ona radi nakon sto je netko pita zasto nije maknula?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 15 minuta, smokvinlist je napisao:

na koji nacin Fina moze zaprimiti ovrhe?

Preko suda ili izravno od ovrhovoditelja. Ovisi o datumu pokretanja postupka i o sadržaju ovršne isprave.

Prije 14 minuta, smokvinlist je napisao:

Da li bi inace Fina trebala automatski micate takve ovrhe iz reda naplate ili to ona radi nakon sto je netko pita zasto nije maknula?

Trebala bi postupiti sama tj. po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Mislim da je ova jedan ovrha isla izravno od ovrhovoditelja jer mi u e-Gradjani pretnicu pise POVRH-XXX/13 IZ.NA. sto pretpostavljam znaci "izravna naplata".

U tom slucaju bi trebao kontaktirati direktno Finu pretpostavljam? Jer mislim da nema smisla kontaktirati ovrhovoditelja.

Hvala na svim odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Inače isknjižuju osnove za plaćanje automatski, da, istekom roka od 3 godine, ako nije bilo uplata po tim osnovama.

Da, isknjižuju, a ponekad propuste to napraviti, ali zato svakako nikoga ne obavještavaju o svojim radnjama, tako da je u praksi nastala totalna zbrka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija