Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

trapula

Prebivalište

Preporučene objave

Molim vas savjet.. Kćerka je počela živit sa dečkom u podstanarstvu.Dečku je istekla druga godina boravišta i sada nemože dalje tražit boravište..Kakve komplikacije mogu ja imat ako oboje prijavim na moju adresu i da mu dam prebivalište? (Ionako kćerka je još uvijek prijavljena na moju adresu )..hvala na savjetima...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako ima kakvu ovrhu, mogu doći tebi doma. Nije to neki problem i neće uzimati tvoje stvari, ali postupak je moguć.

Dobro je da, kako ga prijaviš, tako ga u nekom budućem eventualnom slučaju možeš i odjaviti.

Podijeli ovu objavu

Pa,ako ga prijavim i u slućaju (nedaj Bože nekog sranja),dali je moguće ga i odjavit ili ne?....Dali ja mogu sa određenim argumentima ( ako ima problema) mu prekinut prebivalište ???

Podijeli ovu objavu

Molim Vas pitanje. Što ako majka i malodobno dijete već 4 mjeseca nemaju prebivalište niti boravište. zanemarivanje je po pitanju majke jer dijete živi s njom, a uredno i dalje koristi nevažeću osobnu iskaznicu pred svim institucijama. Čak je dala izjavu za lažno boravište jer nije dobila suglasnost vlasnika a s prebivališta je odjavljena ona i dijete. Jeli ona građanin RH i koja su joj prava bez iskaznice?

Podijeli ovu objavu

Molim Vas za pomoć. Naime iznajmio bih u dogledno vrijeme podstanarsku sobu u Zagrebu, za informaciju trenutno živim u Rijeci. S tim iznajmljivanjem želio bih prijaviti prebivalište u Zagrebu. Da li je gazda stana u koji iznajmljujem sobu dužan mi potvrditi prebivalište u Gradu Zagrebu u MUP-u dok živim kod njega ovo mi je jako bitno jer planiram trajno ostati u Zagrebu pa zbog toga tražim prebivalište u njemu? Molio bih odgovor na još jedno pitanje (manje bitno) da li bih u Rijeci gdje mi je rodbina mogao zadržati boravište i ako da koliko još vremena?

Unaprijed Hvala !

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad