Jump to content

Primitak veće svote od roditelja


maverick25

Preporučene objave

Pozdrav,

imam situacija gdje moja mama prodaje kuću svojih (pokojnih) roditelja, te će joj za prodaju sjesti novci na tekući račun.

Pošto moja sestra ostaje živjeti u kući roditelja (ne u toj koja se prodaje), a ja sam otišao u stan, mama bi htjela jedan dio (novaca) meni dati. Radi se o svoti nešto većoj od 100 000 kn.

Zanima me, moram li ja (ili ona) tako nešto prijavljivati i jel to oslobođeno od plaćanja poreza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Ja sam postavila pitanje na koje ste stavili referencu u svom odgovoru pa sam htjela provjeriti ovaj dio glede sastavljanja ugovora o darivanju jer mi je taj dio malo nejasan. 

Primjeri ugovora o darivanju se uglavnom odnose na pokretnine i nekretnine dok za novac i vrijednosnice ima manje informacija. Jesam li dobro razumijela da svako darivanje novca (pa i isplata kredita direktno banci ako se isti otplacuje umjesto roditelja) treba biti predmet ugovora o darivanju? Te da taj ugovor mora biti ovjeren od strane javnog biljeznika i dostavljen poreznoj upravi, a ako istog nema, porezni obveznik (primatelj novca) mora podnijeti obrazac Prijave poreza na naslijedivanje i darove?

Takoder, postoji li mozda primjer ugovora o darivanju novca?

Unaprijed puno hvala i veliki pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija