Jump to content

indicije -bolesti za priznavanje HRVI


osvetnik

Preporučene objave

Poštovanje svima i sve najbolje u ovoj godini....

pošto sam nov ovdje molim Vas ako mi netko može odgovoriti i pojasniti situaciju oko dobivanja-priznavanja pravo HRVI

imam status dragovoljca DR i za vrijeme istog sam bio kod psihijatra zbog problema ...nemam nikakvu dokumentaciju samo mišljenje i zaključak da me se prebaci iz oklopnih postrojbi ,tako da sam iz te jedinice prešao u pješaštvo.Nakon nekog vremena počeo sam se gušiti ,teško disati,i postao sam onemoćao,pri zamjeni položaja tj dolaskom na odmor samoinicijativno sam otišao u stacionar i tamo dobio 2-3 infuzije i rečeno mi je da imam sve simptome astme i alergiju na pelud i ostalo bilje te da me je zbog toga uhvatilo takvo stanje.Dobio sam pumpicu  ( inhalator ) za uporabu i vratio se ponovno na bojišnicu.

Prije 4 godine odlazim na liječničku kontrolu zbog upale pluća i pri pregledu mi je ustanovljena velika masnoća i trigliceridi ( hiperglikemija ) i predinfarktno stanje rečeno mi je da mi je to posljedica stresa koji sam možda doživio, a i upala pluća da je vjerovatno posljedica astme.Imam 46 godina radno sam sposoban i u povremenom radnom odnosu, imam stalnu terapiju zbog velikih masnoća i moram doživotno uzimati lijekove za isto ( vrijednosti su mi bile 4 puta više od graničnih ) sad sam s terapijom to nekako doveo u granicu normale ali još uvjek su povišene- rekao bi doktor visoke.

kod zadnjeg pregleda dr.me pitao da li sam sudjelovao u DR?? kad sam mu potvrdno odgovorio rekao mi je da li sam razmišljao o možebitnoj mirovini....

Napominjem nikad nisam ništa tražio niti pomislio na tako nešto ali mi je bacio bubu u uho i sad me interesira da li je da dijagnoza stvarno na popisu za priznavanje HRVI i ako je da li ima šanse da se to ostvari ( neki % ) i koji bi bili daljnji koraci za eventualno traženje prava.Napominjem da sam radno sposoban osim šta se brzo umaram i zapušem.

PS. 

molio bih i da me netko posavjetuje koja još prava imam kao dragovoljac i kako se mogu ostvariti....

 

Unaprijed se zahvaljujem na možebitnom odgovoru/ima 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost ako nemaš nikakav papir iz vremena kad je sve počelo, teško, ali ne i nemoguće.

Ako smatraš da ti je stradala psiha onda je jedini način, liječnik opće prakse, uputnica, psihijatrija, pregled, testiranje, po mogućnosti bolnica ili dnevna.

Nakon dijagnoze, predkomisija da li je sve to od rata, pa onda hrvi, pa onda zahtjev za mirovinu.

Put od oko 3-4 godine plus puno živaca i po potrebi lijekova.

Za fizičku bolest slično ali teže do mirovine po zakonu o braniteljima.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam zadnji rok za predaju zahtjeva, za ostvarivanje statusa HRVI je istekao prije par dana, točnije 31.12.2018.god. Moje mišljenje je da Vi eventualno možete otići na bolovanje i procjenu radne sposobnosti. Samo u slučaju da Vas proglase radno nesposobnim ,mogli bi ostvariti invalidsku mirovinu, koja bi sa dodatkom za sudjelovanje u DR iznosila oko 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dinko73 je napisao:

Koliko znam zadnji rok za predaju zahtjeva, za ostvarivanje statusa HRVI je istekao prije par dana, točnije 31.12.2018.god. Moje mišljenje je da Vi eventualno možete otići na bolovanje i procjenu radne sposobnosti. Samo u slučaju da Vas proglase radno nesposobnim ,mogli bi ostvariti invalidsku mirovinu, koja bi sa dodatkom za sudjelovanje u DR iznosila oko 2000 kn.

Zakonski rok za predavanje zahtijeva za HRVI je otvoren  i nije ograničen zakonski. 

 

, Labyrinth je napisao:

Jel stvarno istina da branitelji bez statusa HRVI samo do 31.12.2018 mogu podnijeti zahtjev za priznavanje invalidnosti?

Ne. Obratite se uredu državne uprave .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija