Jump to content

Mala prometna nesreća, veliki problemi!


Goranh222

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, za početak sve najbolje svima u 2019 :D

E sad...

Dakle danas se dogodila manja prometna nesreća u SELU, šogor je "proklizao" na ledu, oduzeo prednost i udario u drugi auto, pritom napravio manju materijalnu štetu.

Druga osoba odbila dogovor, odbila europsko izvješće i odmah pozvao policiju (policajca iz sela na osobni mob, ne policijsku stanicu (jel to legalno uopce?)

S obzirom da je ta "obitelj" vec poznata po raznoraznim tužbama i izvlačenjima svega mogućeg zanima me što sve (tipa tužba) može očekivati šogor u ovom slučaju?

Šogoru na autu je puknuo žmigavac, far i pomotan blatobran, ovom drugom je veća materijalna šteta na braniku, farovima i haubi,ali opet ne prevelika, a sve mislim da bi sad mogao izvlačiti puno iz ove situacije jer je zvao "svog" policajca itd i tko zna što sve sad iz toga može biti.

 

Također me zanima jel moguće tužiti općinu za ne čišćenje cesta s obzirom da imaju motorizaciju, traktor, ralice i 10 zapslenih uhljeba?

Svjedoci da je šogor išao skroz lagano postoje, svjedoci da je cesta živi led postoje, auto ispravan skroz, zimske gume nove, alkohola nije imao...

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Goranh222 je napisao:

(policajca iz sela na osobni mob, ne policijsku stanicu (jel to legalno uopce?)

Nije ilegalno.

 

Prije 11 minuta, Goranh222 je napisao:

S obzirom da je ta "obitelj" vec poznata po raznoraznim tužbama i izvlačenjima svega mogućeg zanima me što sve (tipa tužba) može očekivati šogor u ovom slučaju?

Ako je šogorov auto osiguran, onda drugi sudionik može to riješiti s njegovim osiguranjem, a ne s njim osobno. Zato se osiguranje i plaća. Jedino može izgubiti nešto bonusa kad će idući put produživati osiguranje.

 

Prije 11 minuta, Goranh222 je napisao:

Također me zanima jel moguće tužiti općinu za ne čišćenje cesta s obzirom da imaju motorizaciju, traktor, ralice i 10 zapslenih uhljeba?

Moguće je, ali ovisi o lokalnim uvjetima, tj. je li baš ta cesta tada već trebala biti očišćena (sporedna, glavna, pod čijom nadležnošću i sl.). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija