Jump to content

Zatvaranje j.d.o.o. sa poreznim dugom


Ivana993

Preporučene objave

Pozdrav

Moj otac je 2012 godine na moje ime uz moj pristanak (imala sam 18godina) i nisam bila svjesna sto to za mene znači. Otvorio j.d.o.o sa namjerom da pokrene posao. Nazalost nod toga do danas nista. Slučajno sam saznala da je doslo do poreznog duga nisam sigurna ali mislim da dvije godine sudu nije predan niti izvještaj. Firma nikad nije imala transakcija niti išta slično. Dugo se vec bojim uhvatiti sa time u koštac i rjesiti se tog tereta jednom zauvjek. Imam troje djece nisam u najboljoj financijskoj situaciji znam da nije ni moj otac i nemam pojma kako da se sada izvučem iz tog problema. Ako mi neko može savjetovati kako dalje jer sam po tom pitanju stvarno totalni neznalac.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao, prvo - mora te u zakonskom roku podnjeti - poreznu prijavu.

Ako firma nije ništa radila - dovoljno je da na običnom papiru - A4 - napišete izjavu, 

da firma u prošloj poslovnoj godini nije imala prometa po računu - stavi te - pečat - potpis,

i to predate - to je zamjena za poreznu prijavu.

Mora te redovito godišnje podnjeti financijsko izvješče - jer po novom - zakonu, za ne podnošenje

slijedi kazna i firmi i odgovornoj osobi.

Niste napisali,, dali je vaš otac ili vi - odgovorna osoba.

Postoji i mogučnost - da vam je firma i brisana iz sudskog registra, po zakonu o radu trg. sudova čl.70.

st.- 2 - zbog ne podnošenja financijskog izvještaja,, 3, godine uzastopno.

Po, toj matematici - od 012 , do 018.g. je prošlo - 6.g.

Naj jednostavnije je da preko e-registra to provjeri te.

Ako je firma brisana - Svi vaši problemi vezani uz firmu su riješeni.

Ako nezna te,,sami to provjeri ti - ostavi te u moj pretinac osobne pošte, naziv firme i u kojem 

gradu je sjedište iste,, pa ču ja provjeri ti i napisati vam ovdje - kakva je trenutna situacija.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , frenki zg je napisao:

Kao, prvo - mora te u zakonskom roku podnjeti - poreznu prijavu.

Ako firma nije ništa radila - dovoljno je da na običnom papiru - A4 - napišete izjavu, 

da firma u prošloj poslovnoj godini nije imala prometa po računu - stavi te - pečat - potpis,

i to predate - to je zamjena za poreznu prijavu.

Mora te redovito godišnje podnjeti financijsko izvješče - jer po novom - zakonu, za ne podnošenje

slijedi kazna i firmi i odgovornoj osobi.

Niste napisali,, dali je vaš otac ili vi - odgovorna osoba.

Postoji i mogučnost - da vam je firma i brisana iz sudskog registra, po zakonu o radu trg. sudova čl.70.

st.- 2 - zbog ne podnošenja financijskog izvještaja,, 3, godine uzastopno.

Po, toj matematici - od 012 , do 018.g. je prošlo - 6.g.

Naj jednostavnije je da preko e-registra to provjeri te.

Ako je firma brisana - Svi vaši problemi vezani uz firmu su riješeni.

Ako nezna te,,sami to provjeri ti - ostavi te u moj pretinac osobne pošte, naziv firme i u kojem 

gradu je sjedište iste,, pa ču ja provjeri ti i napisati vam ovdje - kakva je trenutna situacija.

poz.

Puno Vam hvala ja sam odgovorna osoba tata je jednu godinu imao ovlasti je potpisa kod javnog bilježnika kada je to isteklo vise nije obnavljao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Firma je još uvjek Aktivna.

Ali, od 2015.g nije predavano financijsko izvješče.

S obzirom, da nema te fin. sredstava,, po mome mišljenju je naj bolje

da još ništa ne poduzima te, i da se nadate da če ove godine ista biti - brisana.

Sud inače to radi, - u paketu - pokupi sve firme koje nisu 3.g. podnjele financijski izvještaj

i donese riješenje o brisanju iz sud. registra.

Riješenje - ne dobivate več isto bude objavljeno na Web - stranici trgovačkog suda.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Međutim, u posljednjih godinu dana FINA pokreće prekršajne postupke protiv osoba koje nisu na vrijeme predale GFI, tako da postoji opasnost od toga, čisto napominjenapominjem

Hvala

I ovako ne spavam kad se sjetim tog j.d.o.o sad cu Josip manje. Nadam se da ću uspjeti to rjesiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,, to sam zanemario,, iz razloga - ako sad podnese - financijsko izvješče - 3 naredne godine nema 

brisanja po čl.70.

ali, rizikuje - kaznu - u ovoj situaciji - nisam pametan - šta savjrtovati - u prvom odg, sam išao na to,

da bi ove godine - prije kazne - firma ušla u - paket za brisanje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon prodaje Društva, koje nije nikome dužno, vi kao bivši osnivač , nema te za tom firmom više ništa.

Prijenos poslovnog udjela + promjena odg. osobe + promjena sjedišta.

To su u principu radnje koje se moraju obavi ti,,

Prijenos poslovnog udjela je - Ugovor. - sve ostalo su -Odluke, 

Može se, donijeti još -Odluka, ovisno o Preuzimatelju - promjena imana - doregistracija djelatnosti.

Ali, ono osnovno, je napisano na samom početku.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, obratite pozornost na čl. 415. ZTD-a, za obveze prednika stjecatelja i stjecatelja prema društvu, prema pravnoj osobi, stjecatelj i prednik stjecatelja odgovaraju solidarno, eventualni takav zahtjev zastarijeva za pet godina od stjecanja, a inače stjecatelj stupa u pravni položaj prijašnjeg imatelja poslovnog udjela i sve obveze koje iz društva proizlaze prema njemu, prelaze na stjecatelja.

Za samo društvo i obveze društva prema trećima tu se ništa ne mijenja, društvo samo odgovara za svoje obveze cijelom svojom imovinom, pa je u tom smislu svejedno je li danas vlasnik tog društva Marko, a sutra Pero.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve, stoji kako je napisano, uz jedan mali dodatak.

Ako , bivši vlasnik, ima (firma ) skrivenih obaveza, a one zadiru u prevaru u gospodarskom poslovanju,

ni jedan Oštečenik, neče pokrenuti Kaznenu prijavu, protiv novog vlasnika i nove odgovorne osobe

več protiv onoga, tko je Robu ili Uslugu Naručio , to jest, onoga ko je bio Odgovorna osoba u vrijeme

zaključivanja - ne plačene Obaveze.

Jer, svaki Odvjetnik, ili Oštečeni, se drži Dokaza, koji datira iz tog vremena, a Firma je, u međuvremenu

mogla promjenit i 5 vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dapada je napisao:

Frenki zg, koliko je pametno zatvarti j.d.o.o. bez dugova? Mislim da sam negdje vidjela vas savjet da je pametnije prodati tvrtku. Zanima me da li i ako da, koliko je nakon prodaje imam  odgovornosti kao vlasnik? 

Može se prenijeti Vlasništvo, još uvjek je to - jeftinije i brže, od zatvaranja istog.

Problem je u zadnje vrijeme, ,nači zainteresiranu Osobu, naj više iz razloga jer je Registracija - Jd.o.o - a 

oko - 1.500.Kn, - a prijenos,( upravo sam završio jedan) uz naj niže Bilježničke troškove - 2.700.Kuna.

I, još Preuzimatelj ima stalno , skepsu, dali je sa firmom sve u redu, da neče za , par mj. doči nešto

na naplatu.

Svi se drže, onoga - Naj bolje ču registrirati Svoju firmu, i onda sam siguran.

Ako vam je , baš Hitno da se mora te iz nekog razloga riješi ti Firme, ostavite mi neki kontakt u moj 

pretinac - privatne pošte.

poz.

frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija