Jump to content
think

dug po kreditima

Preporučene objave

Poštovani, pozdrav.

Imam jedno pravno pitanje u vezi nasljedstva, a nisam mogao pronaći konkretnu tematiku.

Radi se o slijedećem. Otac mi je umro prije dvije godine, ostavinska rasprava je provedena u kojoj smo se sestra i ja odrekli cijele imovine (kuće, pokretnina i ostale imovine) i svega u korist mame. Krediti koji su ostali iza oca, mama je nastavila otplaćivati i preuzela sve obveze koje je otac imao sukladno zakonu.

Pitanje glasi, dali u slučaju da se mami nešto dogodi, mi moramo preuzeti očeve dugove po kreditima koje je mama naslijedila obzirom smo se mi odrekli u ostavinskoj raspravi svega u korist mame, a mama (ima jedan svoj kredit koji je podigla prije smrti oca)????

Pitam obzirom su iz banke zvali nekoliko puta već, gnjaveći mamu da ona osobno podigne jedan kredit koji bi pokrio postojeće kredite i dugove oca koji su ostali iza njega, pa mi je to sumnjiva igra banaka?!!

Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

U tome i je stvar. Mi nemamo nikakva dugovanja, niti nas itko tereti, samo majka ima dugovanja kao nasljednik. Ne razumijem "dug već vaš". Možete li malo više pojasniti?!

Jel to znači da to može onda unedogled ići skroz do naših unuka, pa i dalje "uvjetno rečeno".

Podijeli ovu objavu

Na ostavinskoj raspravi ste se trebali odreći nasljedstva, a ne odreći u korist majke. Vi ste se na taj način prihvatili i istovremeno odrekli u majčinu korist. To je razlika zbog koje je taj dug već Vaš. Vas sada nitko ne tereti, jer majka podmiruje dug, ali da prestane sa ovakvim postupanjem, onda bi potraživali podmirenje duga i od Vas.

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

I samo još napomena, da za očeve dugove odgovarate samo do vrijednosti te naslijeđene imovine koje ste se odrekli u korist majke. 

Uz nezgodnu odredbu o solidarnoj odgovornosti.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad