Jump to content
jasmina55

Pomoć pri sastavljanju ugovora o doživotnom uzdržavanju

Preporučene objave

Molim za pomoć hitno!

Sastavila bih sa svoje dvije kćeri ugovor o doživotnom uzdržavanju ali bih htjela u uzdržavanje uključiti i svog supruga (njihovog oca).

Mogu li dakle u ugovoru navesti da su dužne uzdržavati mene kao primatelja uzdržavanja i supruga iako on nije vlasnik nekretnine.

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Samo pazite da u ugovoru bude izričito navedeno da davatelj uzdržavanja stječe nekretninu u trenutku smrti vlasnika nekretnine (a ne oba primatelja uzdržavanja), jer je bilo situacija da je vlasnik nekretnine prvi preminuo, pa se davatelj uzdržavanja nije mogao upisati u gruntovnicu do smrti drugog primatelja uzdržavanja koji uopće nije vlasnik nekretnine. 

Podijeli ovu objavu

Može li suprug kao treća osoba nakon moje smrti osporiti ugovor iako je pristao na uzdržavanje i potpisao ugovor ( u ugovoru se obvezuju davatelji uzdržavanja na uzdržavanje i mene kao vlasnika nekretnine i supruga te postaju vlasnici nekretnine nakon smrti nas oboje) ili on svojim potpisom samo pristaje na uzdržavanje i doživotno uživanje bez mogućnosti razvrgavanja ugovora koji sam zapravo ja sklopila s djecom?

Uređeno od jasmina55

Podijeli ovu objavu

Može li ugovor o doživotnom uzdržavanju sklopiti sa svojom djecom  i roditelj koji je još u radnom odnosu ali želi osigurati skrb o sebi kad ode u mirovinu ?

Podijeli ovu objavu

prije 9 sati , jasmina55 je napisao:

Može li ugovor o doživotnom uzdržavanju sklopiti sa svojom djecom  i roditelj koji je još u radnom odnosu ali želi osigurati skrb o sebi kad ode u mirovinu ?

Da

Podijeli ovu objavu

Vlasnik nekretnine sam ja, darujem je djeci kao naknadu za skrb mene i supruga. Dakle, suprug je treća osoba koja također potpisuje ugovor kao primatelj uzdržavanja. Mogu li ja u slučaju razvoda braka, tražiti raskid ili izumjenu ugovora u odnosu na njega s obzirom na bitno izmjenjene okolnosti (nismo više zajedno) i hoće li mi to uspjeti ili bi mogla imati problema? 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad