Jump to content

doo i R1 - kupovina


HrvojeTK

Preporučene objave

Dobar dan!

Imam friško osnovan doo bez zaposlenih, ja sam direktor.
Da li mogu kupiti npr. stol za firmu na službenu kreditnu karticu i što se dešava nakon toga -  ja moram dati računovođi taj R1 da ga unese u sustav kako bih imao opravdanje za trošak? Taj stol bi se onda fizički nalazio u mjestu sjedišta poduzeča, obzirom da još nemam poslovni prostor. To je ok što se inspekcije tiče? Treba još kako pravdati tu nabavu? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što kupi te za potrebe firme ,obavezno traži te R 1 - Račun.

To vam ide u kumulativni rashod.

Refundacija troškova osnivanja društva,,  je normalna  stvar., ali da se ne dira temeljni kapital.

Troškove osnivanja, , svi računi od Bilježnika isto vam idu u rashod.

Sam Temeljni kapital, je - Vaša privatna Imovina, i tu treba te biti oprezni,,

jer,, pođi te od pretpostavke,, da vama ,, vaša firma na neki način isplati temeljni kapital

koji ste unjeli prilikom osnivanja,, firme  - tko je onda Vlasnik Temeljnog Kapitala..??- Vi ili onaj tko vam je 

isti Isplatio...

Mnogi privatnici,,kad osnuju firmu,, >povuku< uplačeni iznos za temeljni kapital,,

a dobro znamo,, tko je vlasnik temeljnog kapitala,, taj je vasnik i firme.

Temelni Kapital bi trebao ostati , na računu, i koristiti ga u normalnom poslovanju.

poz.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, HrvojeTK je napisao:

G. Vedran, hvala na odgovoru!

Ne mislim dirati temeljni kapital, zato i pitam da li ima neki vremenski rok u kojem se "smije" refundirati troškove osnivanja, jer će firma početi zarađivati tek krajem godine, i onda će imati novca povrh temeljnog kapitala? Hvala!

Može te,, troškove osnivanja povuči kad hoče te, čak i od dijela novaca koji čine temeljni kapital.

Samo, prilikom podizanja tog novca, upiši te - povrat sredstava utrošenih za osnivanje društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija