Jump to content

Direktno placanje EOS Matrixu


Arian77

Preporučene objave

Pozdrav svima, zanima me savjet jedan.

Neki dan sam bio u FINI i rekli su mi da racun nije blokiran radi nemogucnosti naplate i to me zacudilo i malo sam istrazio, dosao sam do podataka da od 8.mj Firma u kojoj radim nije uplacivala sredstva na osnovni racun. Nazvao sam firmu i rekli su mi da su dobili nalog od Matrixa da im moraju direktno uplacivat na njihov racun, pitam se sada da li je to ilegalno sta rade jer su moja dugovanja otisla u zastaru i sada firma direktno njima uplacuje na racun umjesto na moj osnovni racun te se drugi koji su na redu za naplatu ne mogu naplatit. Firma mi je uplacivala dio na zasticeni racun a dio koji je pod ovrhom su umjesto na redovan uplacivali na Matrixov racun. Hvala

uređeno: od Arian77
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Arian77 je napisao:

rekli su mi da racun nije blokiran radi nemogucnosti naplate

Hoćete reći da je ovrha u odnosu na Finu povučena i da ste odblokirani?

, Arian77 je napisao:

Nazvao sam firmu i rekli su mi da su dobili nalog od Matrixa

Primarno je za saznati, što poslodavac smatra pod ˝nalog˝?

, Arian77 je napisao:

moja dugovanja otisla u zastaru

Na osnovu čega mislite da su dugovanja u zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, 

Javljam se sa istim problemom. Blokirana sam godinama, te imam zaštićeni račun u Fini gdje se sva dugovanja redovno plaćaju. Međutim, prošle godine u 12mj..moj poslodavac je primio od agencije SVEA EKONOMI d.o.o riješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, gdje piše da se određuje ovrha radi prisilne naplate tražbine. Ujedno (koliko sam shvatila poslodavca), njemu prijete ako ne izvršne uplatu, da će sjesti na njihov račun i tužiti ih jer nisu postupili po zakonu. 

Ono što mene zanima je :

- da li poslodavac smije njima uplatit moja sredstva bez da prvo mene obavijesti o tome? 

-također da li se smije odazvati i reagirati po tom spisu, s obzirom da SVEA ima moje staro prezime?

- i ono najvažnije... Smije li dio plaće koji je do sada uplaćivao Fini, prekinuti plaćati i davati njima?!?! 

Što mi je činiti da spriječim takvu vrstu i način naplate??? 

Bila bih Vam jako zahvalna na što bržem odgovoru, jer mi je situacija hitna! 

Lp... 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Ivana235 je napisao:

Što mi je činiti da spriječim takvu vrstu i način naplate??? 

Za ove odgovore trebalo bi mi više informacija. Da li je ovrha na Fini za ovaj slučaj išla preko suda ili izravno? Da li se ova ovrha na Fini naplaćuje ili čeka u redu naplate? Kojeg je datuma to rješenje o ovrsi? Je li poslodavcu dostavljeno u originalu ili bar ovjerena kopija? Koji je predmet ovrhe u tom rješenju o ovrsi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ivana235 je napisao:

da li poslodavac smije njima uplatit moja sredstva bez da prvo mene obavijesti o tome? 

Ukoliko mu je dostavljena pravomoćna i ovršna isprava u originalu ili ovjerenoj kopiji, tada smije.

prije 3 sati , Ivana235 je napisao:

također da li se smije odazvati i reagirati po tom spisu, s obzirom da SVEA ima moje staro prezime?

Prijašnje prezime ne oslobađa Vas duga, dakle nije zapreka za provedbu ovrhe.

prije 3 sati , Ivana235 je napisao:

Smije li dio plaće koji je do sada uplaćivao Fini, prekinuti plaćati i davati njima?!?! 

Ne, već ih obavieštava da je primio ovrhu na znanje, ali da ne može postupiti po njihovom traženju, jer Vam se već usteže zakonski dozvoljeni dio od plaće odnosno da se poštuje prednosni red založnih prava više ovrhovoditelja koji su ispred njih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, tako sam i mislila... Ali što se tiče netočnog prezimena, tj podataka koji se ne podudaraju (oib, ime, prezime) u Fini su izjavili da takve zahtjeve odbijaju. Iz tog razloga sam mislila da su preskočili Finu i išli direkt na poslodavca. 

Prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Ukoliko mu je dostavljena pravomoćna i ovršna isprava u originalu ili ovjerenoj kopiji, tada smije.

Prijašnje prezime ne oslobađa Vas duga, dakle nije zapreka za provedbu ovrhe.

Ne, već ih obavieštava da je primio ovrhu na znanje, ali da ne može postupiti po njihovom traženju, jer Vam se već usteže zakonski dozvoljeni dio od plaće odnosno da se poštuje prednosni red založnih prava više ovrhovoditelja koji su ispred njih. 

Ova ovrha na Fini ne postoji. Išla je preko javnog bilježnika. A pravomoćna je od 01.06.2015. god. 

Ja sam tu dokumentaciju tek danas dobila od svog poslodavca, jer je na kućnu adresu nisam primila, pretpostavljam zbog promjene prezimena. 

I ako bi još molim Vas mogli razjasniti mi točku pod br. 6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Ivana235 je napisao:

Ali što se tiče netočnog prezimena, tj podataka koji se ne podudaraju (oib, ime, prezime) u Fini su izjavili da takve zahtjeve odbijaju. Iz tog razloga sam mislila da su preskočili Finu i išli direkt na poslodavca. 

Da su htjeli ići na ovrhu preko Fine, to su mogli preko suda, jer ovdje nije upitan identitet ovršenika već je samo došlo do promjene prezimena. Na ovaj način su htjeli preskočiti red čekanja u Fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivana235 je napisao:

Ali što se tiče netočnog prezimena, tj podataka koji se ne podudaraju (oib, ime, prezime) u Fini su izjavili da takve zahtjeve odbijaju. Iz tog razloga sam mislila da su preskočili Finu i išli direkt na poslodavca. 

 

, Borbena7 je napisao:

Da su htjeli ići na ovrhu preko Fine, to su mogli preko suda, jer ovdje nije upitan identitet ovršenika već je samo došlo do promjene prezimena. Na ovaj način su htjeli preskočiti red čekanja u Fini.

 

Prije 6 minuta, Klon je napisao:

A kakve veze točno sud ima sa izvansudskom ovrhom?

Očito niste pratili kontekst teme... Nije u pitanju veza suda sa izvansudskom ovrhom, već o situacijama kada ovršna isprava, koja bi inače bila podoban za izvansudsku ovrhu, odjednom to više nije. U slučaju kada ovrhovoditelj raspolaže ovršnom ispravom, ali u odnosu na koju je zbog proteka vremena došlo do promjena npr. ovršenica se udala i promijenila je prezime ili ovšenik je promijenio ime i sl., i kada sa ovakvom ovršnom ispravom pokušate izravnu naplatu, Fina će Vam vratiti osnovu jer nije podobna za provedbu. Tada temeljem te iste ovršene isprave, tražite ovrhu na novčanim sredstvima, ali putem suda, koji utvrđuje npr. da je ovršenica promijenila prezime ili da je ovršenik promijenio ime...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Klon je napisao:

Netočno, ako netko promijeni ime ili prezime dovoljno je fini dostaviti podatak iz matice rodjenih ili neki drugi vjerodostojan podatak, nije za to potrebno ici preko suda. 

Probajte tako, pa ćete naići na odgovor

, Ivana235 je napisao:

Ali što se tiče netočnog prezimena, tj podataka koji se ne podudaraju (oib, ime, prezime) u Fini su izjavili da takve zahtjeve odbijaju. Iz tog razloga sam mislila da su preskočili Finu i išli direkt na poslodavca. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Klon je napisao:

Netočno, ako netko promijeni ime ili prezime dovoljno je fini dostaviti podatak iz matice rodjenih ili neki drugi vjerodostojan podatak, nije za to potrebno ici preko suda. 

 

, Borbena7 je napisao:

Probajte tako, pa ćete naići na odgovor

 

Da i ja iskustveno progovorim koju o ovome - načelno, FINA bi trebala prihvaćati sve takve zahtjeve, kao što kažete. Međutim, znam slučajeve u kojima su odbijali zato što je na ovršnoj ispravi ime i prezime s crticom, a na zahtjevu za izravnu naplatu bez crtice. Znam da su prihvaćali zahtjeve gdje je pisalo obrt taj i taj umjesto trgovačko društvo to i to d.o.o., iako takvo trgovačko društvo ne postoji. Vraćali su ovršne isprave (javnobilježnička rješenja) ako su podnesena uz zahtjev za izravnu naplatu umjesto uz zahtjev za naplatu (drugi obrazac, sličan, ali ne i isti). Vraćali su zahtjeve gdje se žig nije dobro vidio i slično.

Kad je država kao ovrhovoditelj u pitanju, nema što ne prihvaćaju, kad su privatni ovrhovoditelji, onda bude svega i zaista se ne može tvrditi što će FINA napraviti, u stvarnosti je apsolutno brutalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

FINA bi trebala prihvaćati sve takve zahtjeve, kao što kažete.

Ne bih se složila s ovim, jer Fina samo provodi ovrhu i nema nikakve ovlasti za preispitivanje ili utvrđivanje... A sve ovo još više, jer javni bilježnici uistinu na sve i svašta mogu staviti rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija