Jump to content

Imam li osnove dobit ovakvu tuzbu..


California99

Preporučene objave

Uglavnom 4 ljudi je samnom bilo u procesu...kazneno djelo...

Preselio sam se usred procesa i uredno mupu prijavio novo prebivaliste...nikakvi pozivi mi nisu dolazili na kucnu adresu i onda odhednom bum...

19 h navecer marica ispred kuce kao idemo u stanicu na razgovor...nisam mogao vjerovat jer znsm da nista u zadnje vrijeme nisam napravio ali sam pomislio ok imam 20 plus godina i ko zna koga sad traze par pitanja i evo me opet doma..kad ono zatvor zbog ne javljanja sudu i moram cekat rociste...9 dana sam bio unutra u sobi sa ubojicom i narkomanom ...zivot mi se zgadio cijeli nakon toga i posjecujem psihijatra vec duze vrijeme zbog toga...

Uglavnom osloboden sam u potpunosti na zupanijskom sudu ova 4 osudena...tuzitelj se zalio na daljnjem sudu neznam jel to vrhovni ili koji i i tamo odbacene sve optuzbe...

 

Znaci 9 dana u zatvoru jer se nisam javio na sud za djelo koja su mi 2 suda presudila oslobadajucu....

Da stvar bude jos bolja starci su mi 3 dan uplatili jamcevinu a trebalo im je 6 dana da me puste...

Povrat jamcevine sam cekao skoro godinu dana....

Imam li osnove za tuzbu drzsve zbog 9 dana zatvora a na kraju odlobadajuca ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nemate pravo na tzv. naknadu štete zbog neosnovanog lišenja slobode, s obzirom da Vam je istražni zatvor izrečen zbog izbjegavanja dolaska na raspravu. U svakoj pouci o pravima ste bili izviješteni da ste dužni tijela koja vode postupak izvijestiti o promjeni adrese, o namjeri da promijenite boravište, te o posljedicama ako tako ne postupite, neovisno o tome jeste li kasnije bili oslobođeni i jeste li MUP-u prijavili novo prebivalište.

Međutim, možete pokušat ODO Građansko upravnom odjelu podnijeti zahtjev za mirno rješenje spora sa zahjevom za naknadu štete u određenom iznosu, pa ćete vidjeti što će Vam oni reći, to Vas ništa ne košta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Mislim da nemate pravo na tzv. naknadu štete zbog neosnovanog lišenja slobode, s obzirom da Vam je istražni zatvor izrečen zbog izbjegavanja dolaska na raspravu. U svakoj pouci o pravima ste bili izviješteni da ste dužni tijela koja vode postupak izvijestiti o promjeni adrese, o namjeri da promijenite boravište, te o posljedicama ako tako ne postupite, neovisno o tome jeste li kasnije bili oslobođeni i jeste li MUP-u prijavili novo prebivalište.

Međutim, možete pokušat ODO Građansko upravnom odjelu podnijeti zahtjev za mirno rješenje spora sa zahjevom za naknadu štete u određenom iznosu, pa ćete vidjeti što će Vam oni reći, to Vas ništa ne košta.

Moze li link tog zahtjeva ako postoji na internetu ?

 

Ili fizicki u kojoj ustanovi podnosim taj zahtjev

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji predložak, pišete sami na način da navedete sve činjenice, priložite sve presude i sva rješenja o određivanju istražnog zatvora, i tražite da Vam se dodijeli naknada štete zbog neovlaštenog lišenja slobode u iznosu od 200,00 kn po danu, što znači 1.800,00 kn u Vašem slučaju, ili malo više ako možete dokazati da ste pretrpjeli posebnu neimovinsku štetu (ubojica i narkoman, liječenje kod psihijatra), ali ne bi to bila nekakva basnoslovna odšteta u Vašem slučaju.

https://net.hr/danas/crna-kronika/zatvorske-dnevnice-opet-milijunske-tuzbe-za-neosnovano-pritvaranje/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne postoji predložak, pišete sami na način da navedete sve činjenice, priložite sve presude i sva rješenja o određivanju istražnog zatvora, i tražite da Vam se dodijeli naknada štete zbog neovlaštenog lišenja slobode u iznosu od 200,00 kn po danu, što znači 1.800,00 kn u Vašem slučaju, ili malo više ako možete dokazati da ste pretrpjeli posebnu neimovinsku štetu (ubojica i narkoman, liječenje kod psihijatra), ali ne bi to bila nekakva basnoslovna odšteta u Vašem slučaju.

https://net.hr/danas/crna-kronika/zatvorske-dnevnice-opet-milijunske-tuzbe-za-neosnovano-pritvaranje/

Mozete li mi jos pomoc samo gdje mogu izvaditi kopije presuda i kopiju rjesenja o pritvoru jer stvarno neznam tocno gdje su moji originali..

Puno ste pomogli i od srca hvala

 

Pisarnica suda tamo izvlacim original predude..jesam li u pravu ?.a gdje za odredivanje zatvora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija