Jump to content
  1. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

2. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio RetroBanana
      Pozdrav

Učlanio sam se u ovaj forum kako bi zatražio pomoć i pravni savjet u vezi kršenja radnog prava, neplaćanja poreza a možebit i koječega drugog. 
      Situacija je ukratko takva da sam ja prije nekih 20 godina radio u dućanu jednog rođaka dok sam bio:
      -maloljetan (počeo sa nekih 15-16 godina pa onda svako ljeto srednju školu)
      -preko ljetne sezone svaki dan u tjednu po 8 sati, bez ikakvog slobodnog dana, bez pauze a skoro i bez marende (oko 3 mjeseca)
      -radio sam u skladištu veleprodaje mješovite robe, znači, teški fizički posao koji je nekad uključivao iskrcavanje kamiona pivskih kompanija, Coca-Cole i slično
      -uz sve to nisam bio ni prijavljen niti su mi bili uplaćeni za rad ikakvi doprinosi
      -radio sam 8 sati tjedno 7 dana u tjednu i samo sam bio plaćen za to, nikakve druge naknade, ni nagrade, ni slobone dane ni godišnje nisam ostvario
      -taj posao sam djelomično prihvatio samostalno ali većim dijelom zbog pritiska i na nagovor roditelja
      -toga da nisam prijavljen i da mi se ne uplaćuju doprinosi zbog svoje tadašnje dobi nisam bio svjestan a kasnije kad sam postao svjestan zbog rodbinskih odnosa tu temu nisam htio pokretati

S obzirom a imam neke probleme sa obitelji za koje se mene tereti, ja bi htio ukazati nekim ljudima da je tu bilo kršenja zakona raznoraznih s druge strane. Stvar je u tome šta se sve to događalo tako negdje prije 20 godina pa me zanima ako je to sve u nekakvoj zastari, većinu bi stvari mogao dokazati i poduprijeti svjedocima u slučaju pokretanja pravnog postupka.

Isto me tako zanima ako se na temelju gore navedednog može pokrenuti kakva privatna tužba za naknadu štete ili slično?

Hvala i srdačan pozdrav
    • objavio FVugrinec
      Dakle ovako, nedavno sam se ispisao s fakulteta. Točnije 19.02.2019. i prvo što sam napravio je otišao na burzu, ali na kraju od toga nije bilo ništa zato što mi na ispisnici piše da mi status studenta prestaje 30.09.2019. Prvo sam pomislio da je došlo do nekakve pogreške što su mi rekli i u studentskom servisu jer sam pomislio da bih možda mogao raditi preko ugovora posšto ipak piše da imam status studenta (eto lud sam), ali su mi u referadi rekli da je podatak točan. Što ja sve sad moram napraviti kako bih se negdje mogao zaposliti i što to točno znači da status studenta prestaje 30.09.2019.
      unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!
    • objavio Dubrovcanin
      Poštovani,
      Hrvi sam s 30% oštećenja organizma zbog bolesti i u mirovini sam s općom nesposobnošću za rad. Po novom Zakonu o pravim branitelja iz Domovinskog rata od 1. siječnja ove godine ću moći raditi 3,5 sati dnevno ili oko 17 sati tjedno, a zadržavam pravo na puni iznos mirovine. Obzirom da je na internetu premalo informacija zanima me sljedeće:
      1. Postoji li minimalna plaća za ovakvo radno vrijeme?
      2. Obzirom da sam već u mirovini da li je poslodavac dužan plaćati doprinose za mene i ako jest u kojem iznosu će ih plaćati?
      Hvala unaprijed na odgovorima.
    • objavio GLAVOČ
      Rođen sam 06,04,1958 staž dugogodisnjeg osiguranika 40 godina,8 mjeseci,dani provedeni u ratu 4 godine 7 mjeseci,borbeni sektor 635 dana molim izracun za mirovinu
      Hvala

• Online korisnici