Jump to content
Sign in to follow this  
gogagoga2

rad uz zadržavanje mirovine

Preporučene objave

Poštovani,

U prijevremenoj sam mirovini i radim u direktnoj prodaji .Radim preko sporednog zanimanja i približila sam se dozvoljenom  graničnom iznosu .Kako je od1.1.2019.stupio na snagu novi zakon o radu uz zadržavanje mirovine,molim vas pomoć oko načina daljnjeg rada,odnosno koji je drugi mogući način rada, a da ne moram plaćati  mirovinsko,zdrastveno i porez na dobit.

Odnosno,što bi mi se najviše isplatilo ,a da ne moram dati pola državi.

S poštovanjem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio GLAVOČ
      Rođen sam 06,04,1958 staž dugogodisnjeg osiguranika 40 godina,8 mjeseci,dani provedeni u ratu 4 godine 7 mjeseci,borbeni sektor 635 dana molim izracun za mirovinu
      Hvala

• objavio FILIP 888
      Poštovani, 
      molim Vas za pomoć.
      Gdje se može doći do izračuna ili možda netko zna...
      S obzirom na nemoguću situaciju u kojoj je potrebno donijeti odluku o kojoj ovisi financijska budućnost , a nažalost nemoguće se informirati o tome kada se više isplati odlazak u mirovinu po najavljenim promjenama u sustavu mirovinskog osiguranja.
      Radi se o prijevremenoj starosnoj mirovini za žensku osobu. Troje djece (ukoliko prolazi povećanje staža 6 mj za svako dijete)
      31.12.2018. osoba navršava 35 godina i 4 mjeseca staža, te 59 godina i 3 mjeseca života. Otići u 2018. ili 2019.?

Unaprijed zahvaljujem.

• objavio hvulic
      Poštovani,
      rođen sam 17.02.1954., radni odnos sam zasnovao 25.3.1975 i radim još i danas. 
      Ujedno sam sudionik domovinskog rata u razdoblju 05.6.1993 - 28.12.1995. (30 mjeseci)
      Kako 17.02.2019 navršavam punih 65 godina, molio bih Vas da mi odgovorite kada bi bilo najpovoljnije aktivirati odlazak u mirovinu? 
      Da li raditi do 30.12.2018 godine ili čekati novi zakon o mirovinskoj reformi i otići nakon što stupi na snagu?
      Ujedno me interesira kako na moju buduću mirovinu utječe sudjelovanje u domovinskom ratu?
    • objavio AnitaKozul
      Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno
      Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu
      Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je
  • Online korisnici