Jump to content

naknada za nezaposlene branitelje


ćukaš

Preporučene objave

A možeš si malo prethodno pogledati i ovdje da dođeš pripremljen jer u nekim područnim uredima izigravaju bogove i u startu ti kažu ne može (govorim iz osobnog iskustva). Bitno je najmanje 100 dana  sudjelovanja, a ostalo su imovinski cenzusi koje oni provjervaju po službenoj dužnosti. To zna potrajati ali pravo na naknadu ako ga imaš ti se priznaje od dana podnošenja zahtjeva, zapravo od prvog u sljedećem mjesecu pa ćeš dobiti zaostatke uredno bez obzira kada će biti rješenje. Sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u uredu državne uprave pa mi je rečeno da od iznosa od 1100 kn se umanjuje700 kn mirovina od supruge pa me uputila da tražim soc pomoć a tamo su mi rekli da nemam nikakvo pravo jer mi ulaze primanja od djece šta bi zaradili preko student servisa u ljetnim mjesecima Zanima me dali su oni u pravu  ako jesu onda hvala ti DRŽAVO na pomoći braniteljima i do sada nisam ništa dobio  pa živim Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ćukaš je napisao:

Bio sam u uredu državne uprave pa mi je rečeno da od iznosa od 1100 kn se umanjuje700 kn mirovina od supruge pa me uputila da tražim soc pomoć a tamo su mi rekli da nemam nikakvo pravo jer mi ulaze primanja od djece šta bi zaradili preko student servisa u ljetnim mjesecima Zanima me dali su oni u pravu  ako jesu onda hvala ti DRŽAVO na pomoći braniteljima i do sada nisam ništa dobio  pa živim Pozdrav

Kao što sam i rekao, u nekim državnim uredima nastupaju tako da te otpile kako bi imali što manje posla. Znam dosta dečki koji su tako prošli. No zakon je na tvojoj strani. Mislim da po Pravilniku trebaš priložiti samo preslike osobnih iskaznica članova obitelji i potpisati neke izjave o zajedničkom kućanstvu i slično. Nije velika tlaka. A onda oni moraju skupiti sve ostalo: iz grunotovnice, iz porezne, sa mirovinskog, od MUPA za auto, od Kapetanije za plovilo i svašta još nešto. Neka rade malo. A onda ćeš dobiti Rješenje, pozitivno ili negativno, nema veze, al svakako neće biti kako je neka teta tamo rekla, nego kako zapravo jeste, pa ako nešto zbrljaju, možeš se žaliti.

Predlažem podnesi zahtjev, ili prouči Pravilnik pa vidi i sam da li ima smisla.

 

uređeno: od Melchior
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija