Jump to content

Suvlasništvo u stambenoj zgradi


split15

Preporučene objave

Imamo par slučajeva u našoj stambenoj zgradi te me zanima ima li tko iskustva u tome i kako ih riješiti, da li je moguće šta postići pravnim putem, tj. isplati li se i koliko bi to trajalo, evo primjera:

- stanar je zauzeo zajednički prostor zgrade u podrumu i neće da izađe iz njega, isti je pod ključem kojeg ima samo taj stanar

- stanar je proširio svoju drvarnicu u podrumu zgrade, i samim time zatvorio prolaz do vanjskog prozora zgrade, a prema glavnom projektu zgrade taj prostor mora biti oslobođen zbog pristupa prozoru, pretpostavljam zbog sigurnosti ukoliko bi došlo do požara ili čega već drugog

- stanar koji ima stan u podrumu, suteren, je u zajedničkom prostoru zgrade, tj. ispod stepenica zatvorio taj prostor i koristi kao manju šupu

- stanar je probio rupu u zidu pokraj svojih ulaznih vrata te postavio ventilaciju koja izlazi u prostor zgrade

- stanari u prizemlju su napravili dvor, ogradili ga zidićem i postavili željeznu ogradu, kao i nadstrešnicu koja se naslanja na zgradu, da se razumijemo sve to je napravljeno prije 40g, naravno bespravno, i nesmetano to koriste svo ovo vrijeme, to nije na zemljištu zgrade već grada, šta se može poduzeti glede toga, ukoliko se pozove građevinska inspekcija šta može ista napraviti, da li nakon toliko godina im se može oduzeti taj bespravan prostor koji su samovoljno prisvojili sebi, tj. da li će morati to sve srušiti i ukloniti ili mogu dobiti legalnu dozvolu od grada za nastavak korištenja, u tom slučaju da li imamo pravo onda svi mi ostali stanari tražiti pristup tome dvoru i korištenje istog, kakav je zakon glede toga ako se to već dugo godina koristi, inače u glavnom projektu zgrade ti stanovi u prizemlju nisu imali pravo na dvor

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Što je u odnosu na ove radnje poduzeo Upravitelj zgrade?

nije uopće upoznat sa ovim problemima, nitko od stanara nije prijavio, nikoga nije briga, ali sad ću ga ju upoznati sa svime ovime, samo me eto zanima je li se isplati ulaziti u rješavanje svega ovoga, koliko će to trajati i hoće li se na kraju išta postići, s obzirom da svi znamo kako sve funkcionira u nas, pogotovo mi je važna ova zadnja stavka, dvorovi u prizemlju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija