Jump to content
suzy1

Upisivanje u katastar nakon legalizacije?

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

Majka je 2014. godine pokrenula postupak za legalizaciju nezakonito izvedene rekonstrukcije - dogradnje i nadogradnje kuće. Napravljen Geodetski snimak, dobili smo Riješenje o izvedenom stanju kojim je ozakonjena zgrada, te je 2015. napravljen Geodetski elaborat koji ima pečat i potpis Područnog ureda za katastar. Zanima me kako novu kvadraturu upisati u katastar i zemljišne knjige. Odnosno što treba poduzeti i koje dokumente predati kako bi to bilo upisano.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Angažirati ovlašteni geodetski ured koji će izraditi elaborat za evidentiranje građevine u katastru i zemljišnim knjigama. 

Za isto ćete trebati priložiti geodetski i arhitektonski snimak, kao i Rješenje o izvedenom stanju. Isto bi valjalo priložiti kao ovjerenu kopiju jer ostaje u katastru, dok se snimci vračaju stranci.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Spitfire je napisao:

Angažirati ovlašteni geodetski ured koji će izraditi elaborat za evidentiranje građevine u katastru i zemljišnim knjigama. 

Mi već imamo "Geodetski elaborat za evidentiranje promjena podataka o zgradama ili drugim građevinama za potrebe provođenja promjena u katastru zemljišta", da li je to dokument o kojem govorite?  

Taj dokument je ovjeren od katastra, ima pečat s klasom i urbrojem. 

Po onome što sam pročitala na internetskim stranicama ministarstva pravosuđa shvatila sam da izradom tog elaborata (koji posjedujemo) tj njegovom ovjerom u katastru ( ovjeren je 2015.godine) automatski kreće postupak donošenja rješenja o upisu, pa mi nije jasno iz kojeg razloga to još nije učinjeno s obzirom da je prošlo već više od tri godine od njegovog ovjerenja. Ili sam krivo razumijela i opet treba izraditi određeni elaborat?

Majka se bavila dokumetacijom do 2015. godine i ne sjeća se koji su bili zadnji postupci, a ja sam tek nedavno preuzela rješavanje tog problema pa sam još nedovoljno upućena, tako da se ispričavam ako sam nejasna i ako Vas nisam dobro razumjela. 

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, suzy1 je napisao:

Mi već imamo "Geodetski elaborat za evidentiranje promjena podataka o zgradama ili drugim građevinama za potrebe provođenja promjena u katastru zemljišta", da li je to dokument o kojem govorite?  

Da. I prema opisanome se čini da je predan na provedbu u katastar. Od istog ste trebali dobiti rješenje nakon kojeg se vrši promjena. Zašto to traje toliko valjalo bi provjeriti u istom.

Podijeli ovu objavu

Prije 53 minuta, Spitfire je napisao:

Da. I prema opisanome se čini da je predan na provedbu u katastar. Od istog ste trebali dobiti rješenje nakon kojeg se vrši promjena. Zašto to traje toliko valjalo bi provjeriti u istom.

Hvala na pomoći. Tako cu i postupiti.

Podijeli ovu objavu

, suzy1 je napisao:

Taj dokument je ovjeren od katastra, ima pečat s klasom i urbrojem. 

Ako je taj parcelacijski elaborat, ovjeren od strane katastra kako navodite i Vi ste ga dobili, uz njega ste trebali dobiti i njegov prilog, navedeno rješenje a promjena je odavno trebalo biti evidentirana i u zemljišnim knjigama. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad