Jump to content
nokru

Ostavina

Preporučene objave

Poštovani,

Trebao bih preporuku za nekog dobrog odvjetnika u ZG zbog mogućeg problema s ostavinom.

A možda samo pušem na hladno.

Uglavnom majka mi živi u zajedničkom kućanstvu sa svekrvom. Mamin muž, odnosno svekrvin sin je umro prije cca. godinu dana. Moja majka se brine o svekrvi koja je još uvijek prilično pokretna i skroz lucidna.

Svekrva je prepisala stan na moju majku, prije skoro 2 godine. Dogovor je da se moja majka brine o njoj dok je pokretna, a nakon što padne u krevet da je smjesti u dom i nastavi brigu plaćanjem doma.

Nedavno se javio unuk, dakle sin majčinog preminulog muža, koji tvrdi da je stan cijeli njegov i da moja majka u biti, samo koristi mogućnost besplatnog stanovanja u tom stanu jer se brine o svekrvi.

Svašta on još tvrdi. Ne želim Vas time zamarati.

Uglavnom, stan je na majku prepisan. Ona je vlasnica. Međutim, čula je da postoji mogućnost sudske tužbe nakon što svekrva premine i da se traži povrat Dara velike vrijednosti, te da suci u takvom slučaju znaju biti naklonjeni nasljednicima.

Ne znam koliko ima istine u tome, ali razgovor s nekim dobrim odvjetnikom ne bi bio na odmet.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad