Jump to content

ODO


miro11

Preporučene objave

Poštovani!

Prijavio sam još uvijek suprugu iako smo formalno samo na papiru kako se kaže i ne živimo zajedno za nasilje u obitelji, nad djecom. Nad mojim sinom i to višegodišnje za koje nisam znao,a prijetila je ako kaže da će ostati sami,a za njenim sinom iz prve izvanbračne zajednice sam isto prijavio policiji. Izvid je trajao nekih dva mjeseca i policija je to proslijedila u općinsko državno odvjetništvo. Nad nasiljem nada mnom je dobila 6 mjeseci uvjetne kazne. Što je meni sada činiti,koliko treba državnom odvjetniku da zaprimi ili odbije prijavu. Dali moram ići u odvjetništvo ili ću dobiti poziv i dali ću kao skrbnik dobiti očitovanje državnog odvjetnika. U svakom slučaju postoji kazneno djelo ili je ona to radila kako sam ja dao izjavu i sin ili smo lažno prijavili kazneno djelo. Ona je nasilnik i prvostupanjskom presudom na prekršajnom sudu je dobila presudu. Jeli ulazi s tim ako postoji registar nasilnika i kada joj se briše iz evidencije. Ove informacije su mi potrebne radi svega što nas čeka i borba s jednom institucijom koja samo pije kave i određuju tuđe živote a o njima ću Vam postaviti u drugom postu. Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ODO kad zaprimi kaznenu prijavu, vrši istražne radnje, koje je dužno provesti u roku od 30 dana, s mogućnosti produženja istih, ako je predmet kompliciran i opširan, te sukladno utvrđenom, podiže optužnicu protiv okrivljenika (osumnjičenika) ili odbacuje prijavu...

Za sve ćete na vrijeme saznati, ODO će Vas, kao podnositelja kaznene prijave, izvjestiti po dovršetku istražnih radnji...

Ako odbaci Vašu kaznenu prijavu, uputiti će Vas na mogućnost pokretanja privatnog progona okrivljenika, u Vašem slučaju okrivljenice, podizanjem privatne tužbe za počinjena KD....

Dakle, strpite se, biti ćete, od strane ODO-a, na vrijeme izvješteni što je učinjeno po pitanju Vaše kaznene prijave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Razumio sam što ste rekli, kaznena prijava nije podnesena samo je cjelokupnu dokumentaciju policija proslijedila poslije saslušanja djece mene i optužene u ODO. Pretpostavljam da pošto je sama situacija složena, policija je sve stavila državnom odvjetništvu da ono razmotri dali ima osnove, mada je bila podnijeta prekršajna prijava ali pošto su uvidjeli da ima elemenata kaznenog djela to su onda poslali odvjetništvu. Hvala Vam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Dobio sam odgovor od ODO na žalost prijava je odbačena, zbog toga što nije utvrđena osnovna sumnja, ovdje se radi o tome što je godinama bilo zlostavljanje djece mene i sada je sve odbačeno. Što mi je sada činiti kako podnijeti privatno kaznenu prijavu i na koji način. Ne želim da djeca ostaju šokirana i da se osjećaju zbog toga kao lažovi i sam ne želim da se tako osjećam i zbog učinjene nepravde i svega prema djeci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je malo nejasno kako Vam u Rješenju o odbačaju ne piše da imate pravo preuzeti privatni kazneni progon, tj. da sami možete podnesti tužbu protiv počinitelja kaznenog djela i to u roku od osam dana od primitka rješenja o odbačaju...

Inače, više kaznenu prijavu za navedena KD nemožete nikome podnijeti, već preuzeti privatni progon protiv počinitelja, kao privatni tužitelj ustati Tužbom protiv počinitelja radi počinjenja navedenih KD koju predajede nadležnom Općinskom sudu zajedno sa dokazima na kojima temeljite tužbu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija