Jump to content
dd1910

Problem sa suvlasničkim udjelom

Preporučene objave

Pozdrav, 

trebam pomoć vezanu za imovinu koja je raspodijeljena prije 20godina. Radi se o 1kući sa zemljištem i još nekoliko zemljišta i dionicama. Pokojnik je imao 2 sina i 3 kćeri od čega je 1 kćer poginula prije ostavinske, brat "M" i sestra "D" su se odrekli svog dijela u korist brata "I", a sestra "A" živi u Australiji već 40 godina. Na ostavinsku se nije odazvala i nije se očitovala i pripalo joj je 10% svega. Brat "I" i sestra "A" nisu kontaktirali sigurno zadnjih 30 godina te su jedino sestre povremeno u kontaktu. Sestra "D" tvrdi da se sestra "A" također nekad kasnije odrekla svog dijela preko veleposlanstva, ali mi nemamo nikakve dokaze o tome osim o tome da se odrekla spomenutih dionica. Budući da je brat "I" živio u toj kući cijeli svoj život sa pokojnikom, u kuću ulagao prije pokojnikove smrti, ali i nakon (kuća je srušena za vrijeme rata, "I" ju je obnavljao i opremao, sam plaćao sve režije itd.) da li je moguće njoj nekako "oduzeti" tih njezinih 10%? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, dd1910 je napisao:

da li je moguće njoj nekako "oduzeti" tih njezinih 10%? 

Jedino na način da je isplatite za vrijednost suvlasničkog dijela ( čl.51 ZV )

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru, ali ne znam kako da ju isplatimo kad nemamo nikakav kontakt s njom i ne možemo ga ostvariti?

nama to i je bila prva ideja, pozvati procjenjitelja vidjeti koliko trebamo platiti i da riješimo to sve, ali ona odbija bilokakav kontakt.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, dd1910 je napisao:

ali ne znam kako da ju isplatimo kad nemamo nikakav kontakt s njom i ne možemo ga ostvariti?

Ako nema sporazuma,prijedlogom sudu za razvrgnuće suvlasništva isplatom.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio pravdica90
      Molim pomoć/savjet,
      Situacija je sljedeća: Nakon djedove smrti, imovina je već prije rješena, potrebno je podijeliti zaostalu mirovinu, svi sudionici su suglasni oko toga, međutim stric koji je bolestan i nepokretan nije u mogućnosti prisustovati ostavinskoj raspravi, izlazak javnog bilježnika radi ovjeravanja izjave o suglasnosti nije opcije jer je skuplje ovjeravanje izjave nego vrijednost koja mu pripada.
      Zanima me postoji li opcija da se napiše izjava o nemogućnosti dolaska na ostavinsku raspravu i suglasnost da se taj iznos proslijeid na račun. Izjava bi se potpisala uz prisustvo dva svjedoka.
      Unaprijed hvala
    • objavio Lukamodric
      Večer,
      Imao sam slucaj da samkupio mobitel umjesto 2018 god, na crno bez računa i nakon 3 mjeseca me zove policija na moj broj da se javim u policijsku postaju na razgovor. S obzirom da zivim u inozemstvu rekao sam da dolazim za mjesec dana u HR i da cu se  doci javiti cim dodjem (nisu rekli o čemu se radi). Kada sam došao,  kazu da je mob ukraden i da ga moram vratiti. Vratio sam mob , rekao da sam ga kupio na crno i potpisao izjavu . To je bilo prije Bozica . Kazu sve je rjeseno nećemo vas vise zvati. Prije par dana zovu me iz Dorha na mobitel i kažu da me traže da moram doći u DORH . Nisu naveli razlog,neznam o čemu se radi, takodjer traže i moju suprugu da dodje. Otok kažu da moramo doći u roku mjesec dana jer će raspisati tjeralicu pa će nas navodno tražiti ovdašnja policija itd. 

Dali je normalno da DORH zove tako ljude na mobitel ,bez da šalju ikakve pisane zahtjeve i slično. Moja adresa je u Hrvatskoj još uvijek i nisam dobio nikakav pisani poziv. 
      Ja sam rekao da dolazim na ljeto,ali oni lazu da je to predugo i da će poslati tjeralicu . 
      Hvala unaprijed na pomoci

• objavio Adrega
      Pozdrav, 
      Majka sam malodobnog djetet od 9 godina koje je nakon razvoda 2012.g. povjereno na skrb i odgoj meni. Ocu je odredena alimentacija od 908,30kn mjesecno. Otac se prije dvije godine preselio u Njemacku i prije 13 mjeseci prestao placati alimentaciju za dijete. Nazalost, imam samo neke njegove brojeve mobitela i zadnje dvije adrese gdje je bio prijavljen, ali ne i trenutacnu. Nemam nikakve druge informacije. Cak ni njegov OIB. 
      Na koji nacin mogu pokreniti ovrhu i natjerati da placa alimentaciju?  Mislim da ima i neke nekretnine u Hrvatskoj. Koliko sam razumjela nadlezan je sud u Hrvatskoj. Koja je procedura s obzirom da je presuda postala pravomocna 2012.g?
      Hvala puno, 
      Adrega

• objavio cruellena
      Poštovani, 
      Molim vas pomoć oko pravnog tumačenja.
      Imam ugovor o doživotnom uzdržavanju s tetkom koja nema direktnih nasljednika (ni djece ni muža). S obzirom da nakon njezine smrti nasljeđujem nekretninu jesam li obavezan za tu nekretninu platiti porez. Naime, nije mi jasno ulazim li u kategoriju onih koji su oslobođeni plaćanja poreza,  pa vas molim tumačenje ovog teksta i pojašnjenje ulazim li ja kao nećak u tu kategoriju?
      Pravo na oslobađanje imate i ako ste nekretninu naslijedili ili dobili na dar i pripadate u jednu od sljedećih kategorija:
      bračni drug, izvanbračni drug, formalni i neformalni životni partneri, potomci i preci te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju                 Pravo na oslobađanje imate i ako ste nekretninu naslijedili ili dobili na dar i pripadate u jednu od sljedećih kategorija:
      bračni drug, izvanbračni drug, formalni i neformalni životni partneri, potomci i preci koji čine uspravnu liniju te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s umrlim ili darovateljem
  • Online korisnici