Jump to content

Osobni stečaj


Senka71

Preporučene objave

nije toliko bitno tko gdje živi već vlasništvo....ako si ti jednim dijelom kuće vlasnik može se dogoditi da vjerovnik ide na ovrhu nad nekretninom (dijelom)...koliko imaš dugova?...možeš ti i prihvatiti pokretanje stečaja,pa ako krene u neželjenom smjeru uvijek možeš prekinuti...otidi u finu pa razgovaraj oko toga sa djeltnikom koji je predviđen za to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

nije toliko bitno tko gdje živi već vlasništvo....ako si ti jednim dijelom kuće vlasnik može se dogoditi da vjerovnik ide na ovrhu nad nekretninom (dijelom)...koliko imaš dugova?...možeš ti i prihvatiti pokretanje stečaja,pa ako krene u neželjenom smjeru uvijek možeš prekinuti...otidi u finu pa razgovaraj oko toga sa djeltnikom koji je predviđen za to...

Nažalost, djelatnici u poslovnicama FINA-e znaju o Ovršnom zakonu gotovo pa ništa. 

I mene zanima u kom grmu leži zec, gdje je trik sa osobnim stečajem, zašto su se povukli pojedini iz očevidnika itd.

I sama sam jučer dobila poziv na dostavu očitovanja i ne znam kako postupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , ninanana je napisao:

zašto su se povukli pojedini iz očevidnika itd.

nisu se oni povukli,nego je fina izbrisala sve vjerovnike koji se nisu duže vrijeme ništa naplaćivali....ali to ne znači sa dug više ne postoji...opet se mogu vratiti,ako žele....

za savjet oko pokretanja ili ne pokretanja moraš dati više informacija..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Večer :D Mene isto zanima taj osobni stečaj.Nisam 4 godine radila i nikako da se polovim.Imala sam i ovrhu na stan,zbog raskida ugovora o kredit.To sam riješila,pa sad imam redovni kredit(rata je 1018,00kn)Koliki je preostali dug,iskreno ne znam....jer su  ovrhe koje su bile preko fine,pokrivene da bi uopće mogla ostvariti kredit.U međuvremenu su sjele i neke nove,a ima i duga koji nije ovršen.Voljela bi dobit nekog da mi malo pomogne da sve to dovedem ponovo u red.Mene zapravo zanima,da li se dio duga pri tom stečaju briše,tj.oprašta? Koji je princip ? Dio plaće ide na redovne račune,trećina preostale plaće na vjerovnike i onda ostalo meni ili kako ? Šta sa alimentacijom i DD ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

prvo Vam predstoji otići u FINU (mislim da to možete i putem e-građani) i izvaditi očevidnik redoslijeda osnova za plaćanje, da vidite kome ste sve i koliko dužni. Nakon toga trebate vidjeti tko Vam sve piše i koliki dug prema njima tvrdi da imate. Onda bi to sve trebalo staviti na papir i vidjeti što Vam se isplati. 

Dječji doplatak i alimentacija su izuzeti od ovrhe, ako se ne varam.

Što se tiče osobnog stečaja, imate razdoblje provjere koje traje do pet godina, i onda se nakon toga svi dugovi koji su bili obuhvaćeni stečajem brišu. Odnosno, trebali bi se brisati, nitko ne zna kako to u praksi ustvari izgleda jer još nije prošlo pet godina od primjene zakona, a praksa je vrlo oskudna, s obzirom da je bilo tek stotinjak stečajeva ili nešto malo više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija