Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

idjokano

punomoć kod podijele kuće

Preporučene objave

Poštovani,

Molim savjet,ja sam vlasnik polovice kuće(četvrtina nasljedstvo),a četvrtinu sam otkupila od jednog nasljednika.

Drugu polovicu su nasljedila djeca,nakon smrti roditelja.

Jedna od vlasnica četvrtine ne živi u Hrvatskoj,a punomoć je dala drugoj nasljednici četvrtine koja živi u Hrvatskoj.

Vlasnica jedne četvrtine koja živi u Hrvatskoj  punomoć je  dala svom sinu.

Pitanje da li taj sin može zakonski potpisati podjelu kuće,ako nema direktnu punomoć od tete,koja živi u inozemstvu,

nego samo punomoć od svoje majke.

Molim hitni odgovor i unaprijed se zahvaljujem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, idjokano je napisao:

a punomoć je dala drugoj nasljednici četvrtine koja živi u Hrvatskoj...Vlasnica jedne četvrtine koja živi u Hrvatskoj  punomoć je  dala svom sinu.

Zakon o obveznim odnosima čl.310

(1) Zastupnik ne može prenijeti svoja ovlaštenja na drugog, osim kad mu je to dopušteno zakonom ili ugovorom.

(2) Iznimno, on to može ako ga okolnosti sprječavaju da posao obavi osobno, a interesi zastupanog zahtijevaju neodgodivo poduzimanje pravnog posla.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad