Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

NERA41

MIROVINA

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas za savjet...imam 46 godina i sina od 7g...muž mi je umro 2018.g i plaćao II i III mirovinski stup

Suprug je radio kao privatni poduzetnik i nije bio u mirovini. Zanima me da li ja ili dijete imamo pravo na obiteljsku mirovinu.

Zahvaljujem na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovana Nera,

-Ako udovica / udovac / izvanbračni drug / životni partner/ neformalni životni partner  do smrti bračnog druga nisu navršili 50, ali su imali 45 godina života, pravo na obiteljsku mirovinu imaju kad navrše 50 godina života.

-Ako je nakon smrti bračnog druga ostalo jedno ili više djece koja imaju pravo na obiteljsku mirovinu, a udovica ili udovac/izvanbračni drug obavljaju roditeljsku dužnost prema toj djeci.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=73

Pođite do nadležnog ureda HZMO i raspitajte se kad morate podnijeti Zahtjev za priznavanje obiteljske mirovine za sebe i sina i što trebate priložiti.

Lijep pozdrav

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Pravo na priznavanje mirovine može se priznati i do 6. mjeseci prije podnošenja Zahtjeva za obiteljsku mirovinu i onda se dobiju zaostaci za tih do 6. mjeseci.

Lijep pozdrav

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Odmah obadvoje, jer vi obavljate roditeljsku dužnost prema sinu.

Da ste sami to pravo bi mogli koristiti tek kad navršite 50.godina.

Lp

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show