Jump to content

Darovni ugovorili...


isidora79@net.hr

Preporučene objave

Poštovani,

Otac, brat i ja trenutno živimo zajedno u obiteljskoj kući. Brat koji je bolestan treba uskoro otići u dom preko centra za soc. skrb. Jedan dio kuće glasi na mene a drugi dio na oca.  Donji dio kuće je zk upisan, gornji dio kuće nije, ali posjeduje građevinsku dozvolu (taj kat je prije mnogo godina nadograđivan). Otac mi želi darovati svoj dio nekretnine. Obrazac iz narodnih novina zahtjeva da se uz podatke k.o.,kč.br., zk. ul.  upiše i podatak: "u naravi se sastoji od", te da na temelju takvog dar. ug. daroprimatelj (ja) može ishoditi uknjižbu vlasništva. Ukoliko se na dar. ugovor upišu podaci samo iz zk (znači za donji dio kuće) dali to znači da se darovnica ne odnosi na onaj gornji dio tj. na cijelu kuću i na koji način mi tata može darovati cijelu kuću, a da soc. služba nakon smrti mog oca ne traži "svoj dio kolača"? Drugim rječima, kako da ništa ne pripadne bratu, a kako mu država radi smještaja u dom ne bi uzela nasljedstvo? Još nešto: dali se na tom dar. ugovoru može navesti i jedna klauzula da otac ima pravo uživanja do smrti i dali će ona unutar dar. ugovora biti pravovaljana? Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, isidora79@net.hr je napisao:

dali se na tom dar. ugovoru može navesti i jedna klauzula da otac ima pravo uživanja do smrti

Može

 

, isidora79@net.hr je napisao:

podatke k.o.,kč.br., zk. ul.  upiše i podatak: "u naravi se sastoji od",

Onako kako stoji u z.k.izvadku.

 

, isidora79@net.hr je napisao:

dali to znači da se darovnica ne odnosi na onaj gornji dio tj. na cijelu kuću i na koji način mi tata može darovati cijelu kuću

Ako ste vlasnik k.č.na koju se oslanja kuća,vlasnik ste  zemljišta ,kuće i njenog nadograđenog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija