Jump to content

Pausalni obrt i autorsko pravo


Achelus

Preporučene objave

Postovani,

 

stranac sam, dosao sam iz zapadne Europe - za ženom :)

Otvorilismo obrt (pausalni) koi se bavi umjetnickimi stvarima, dizajn i jos malo nesto.

 

Zanima me autorska prava - citam na www na dziv.hr, procitao sam ZAKON O AUTORSKOM PRAVU I SRODNIM PRAVIMA - nista ne mogu nac za obrtnike.

 

Kada prodajemo dizajn za nekaku tvrtku, mozemo to prodati kao obrt, racunom i ugovorom (ispisati da je obrt autor, da narucitel dobija prava do koristenja dizajna za ovo i ovo...) - i gotovo?

 

Ili konacno je taj ugovor o autorskom djelu medu fizicke osobe, placanje na drugaci racun, i obracunavanje doprinosa i svega od toj prodaji?

Tesko mi nac nest o tim u google :/

 

 

uređeno: od Achelus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravnom prometu ne postoji obrt kao zasebni entitet, postoji obrtnik, obrtnik odgovara za obveze obrta svojom cjelokupnom imovinom. Vlasnik autorskog djela je autor, koji je istovremeno i obrtnik. Stoga mislim da možete izdati račun obrta radi cijene, ali Vam svakako treba ugovor o korištenju autorskog djela da biste njime ograničili pravo kupca na korištenje autorskog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija