Jump to content
Sign in to follow this  
Meri03

Nasljedstvo nakon smrti bake

Preporučene objave

Poštovani,

Moja baka je jako bolesna i sada zeli ostaviti nekretninu (kuću) i zemljište, sve to prepisati na mene i oca. Ona je vlasnik 1/1. Ja nemam braće.

E sada, brat od moje bake silom se želi dočepati njene nekretnine i pokušava je namamiti da je dohrani ne bi li se okoristio i preoteo nam kompletnu nekretninu i zemljište u zamjenu za njeno uzdržavanje. Tako da bi nas na taj nacin razbaštinio. Svako par dana joj dolazi u posjete i vabi je da neka se njemu preseli da ce se on za nju dalje brinuti. S obzirom da teško živimo samo bi nam još to trebalo da ostanemo bez svega. A njen brat ima i nekretninu i dobro živi.

Sada imam dva pitanja, pošto neznam zakone o nasljeđivanju i pravima:

1. Da li njen brat nakon što ona sve prepiše na nas može opovrgnuti tu oporuku u slučaju da sa njome naknadno sklopi nekakav ugovor o doživotnom i/ili dosmrtnom uzdržavanju?

2. Može li se ona predomisliti i naknadno poništiti tu našu oporuku bez da je brat uzdržava i samo mu prepiše te nekretnine njemu u slučaju da mu se prikloni? Da li je to moguće?

P. S. On je spreman na sve samo da se dočepa svega što ona posjeduje. Jako je sposoban i inteligentan i bojimo se da će okrenuti nju protiv nas.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Meri03 je napisao:

1. Da li njen brat nakon što ona sve prepiše na nas može opovrgnuti tu oporuku u slučaju da sa njome naknadno sklopi nekakav ugovor o doživotnom i/ili dosmrtnom uzdržavanju?

2. Može li se ona predomisliti i naknadno poništiti tu našu oporuku bez da je brat uzdržava i samo mu prepiše te nekretnine njemu u slučaju da mu se prikloni?

Smatra se da je oporuka opozvana samom činjenicom da je naknadno sklopljen ugovor o otuđenju imovine koja je prethodno obuhvaćena oporukom,na što upućuju odredbe čl.66 Zakona o nasljeđivanju.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this