Jump to content

Nezabilježba ugovora o doživotnom uzdržavanju


Maja23234

Preporučene objave

Poštovani,

 

sklopila sam s roditeljem ugovor o doživotnom uzdržavanju ali isti nisam dala da se napravi zabilježba u gruntovnici (jer je tako roditelju bilo draže).

Roditelj sada ima druge ideje (iako sam ja sve obaveze u potpunosti ispunjavala) i osim što može tražiti raskid ugovora zanima me

što ako roditelj s nekim drugim sklopi ugovor o doživotnom uzdržavanju I ta osoba napravi zabilježbu.

Da li bi onda moja kasnija zabilježba meni naštetila bez obzira što bi moj ugovor bio potpisan ranije od naknadno potpisanog ugovora?

Ukoliko bi druga osoba sklopila ugovor o dosmrtnom uzdržavanju to bi vjerujem tek onda trebalo istjerivati tužbom uz vjerojatno neizvjestan ishod. Ili se varam?

Zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, po redu.

Ako smatra te,da svoj Ugovor ispunjavate, ništa vas ne koči, da Ugovor predate u Gruntovnicu -na Zabilježbu.

To, možete i sami predati.

Dobije te >folmular < i popuni te sve što treba.

Samo, kod Slanja na gruntovnicu,,napravi te >preslik orginala ugovora, < i, taj ovjereni preslik orginala, 

predaj te na Gruntovnicu.

Za,nekih,  do 30 dana dobit če te riješenje ,da je vaš zahtjev - Udovoljen ili Odbijen.

Ako, neko sa vašim Roditeljima - želi sklopiti neki novi Ugovor,, prvo se mora - raskinuti sa vama.

A u raskidu ugovora - svatko traži što je uložio.

Evo, to bi bilo,- što krače opisano.

Vaši roditelkji če i dalje biti Vlasnici, samo če stajati - Zabilježba - Ugovora o Doživotnom ili Dosmrtnom

Uzdržavanju. - to če eventulne >kandidate , < ,,kad to vide - odvrati ti od ,,neke svoje >ideje<

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, frenki zg je napisao:

Vaši roditelkji če i dalje biti Vlasnici, samo če stajati - Zabilježba - Ugovora o Doživotnom ili Dosmrtnom

Samo napomena, ako se predaje na provedbu u ZK, Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju se vrši prijenos vlasništva odmah nakon skalpanja ugovora, dok se za Ugovor o doživotnom uzdržavanju vrši zabilježba.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Spitfire je napisao:

Samo napomena, ako se predaje na provedbu u ZK, Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju se vrši prijenos vlasništva odmah nakon skalpanja ugovora, dok se za Ugovor o doživotnom uzdržavanju vrši zabilježba.  

Na, to sam i misli, iako nisam siguran - kakav su oni ugovor sklopili- svi znaju za - laički >doživotno<,

a, dok za - dosmrtno, - nisu svi upučeni.

Dao sam odgovor - na Doživotno - da uradi zabilježbu, više radi svoje sigurnosti, a i da onaj tko želi

sklopiti neki ugovor - uvidom u vlasnički list - vidi - zabilježbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima.

Sklopljen je ugovor o doživotnom uzdržavanju (ne dosmrtnom). Između ostalog zato što je roditelj opsjednut da nekretnina bude na njemu za života.

A isto tako bi dobio ‘napadaj’ da ja napravim zabilježbu (bez obzira što u potpunosti ispunjavam svoje obaveze).

E sad, pojavili su se neki dušebrižnici koji ne vode brigu ali iz iskustva znam da im svakakve ideje padaju na pamet.

Pa se bojim da ne sklope neki ugovor, naprave zabilježbu ili čak i prenesu nekretninu na sebe.

I gdje sam ja onda s obzirom da ne želim uznemiravati roditelja.

OK pretpostavljam da roditelj neće sklopiti novi ugovor o dosmrtnom uzdržavanju već eventualno novi o doživotnom ali sa starim ljudima se nikad ne zna.

Pa sam zato pitala, ako netko sklopi sada i napravi zabilježbu ugovora o doživotnom uzdržavanju, i onda to napravim ja naknadno (datum potpisivanja ugovora prije 15tak godina), koji ugovor ima prednost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Maja23234 je napisao:

zato što je roditelj opsjednut da nekretnina bude na njemu za života.

Zabilježba neče promijeniti citirano,odnosno nakon njene provedbe u zemljišnim knjigama je primatelj uzdržavanja i dalje vlasnik nekretnine.

 

prije 7 sati , Maja23234 je napisao:

sam zato pitala, ako netko sklopi sada i napravi zabilježbu ugovora o doživotnom uzdržavanju, i onda to napravim ja naknadno (datum potpisivanja ugovora prije 15tak godina), koji ugovor ima prednost?

Zabilježba bi proizvela učinak na način da bi dala prednost pri upisu prava vlasništva upravo tom ugovoru koji je zabilježen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija