Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

brusketa

Naknada za parking

Preporučene objave

Pozdrav svima

Imam mogućnost kupiti tavan (40 m2) od suvlasnika s obzirom da ga trenutno jedino ja koristim a ostali stanari nemaju interes.

Namjera mi je napraviti prenamjenu prostora u stambeni, kao novu stambenu jedinicu u zgradi.

Ono što me brine je parking. U slučaju da ne postoji način da ga osiguram (dvorište i sl.) kako se riešava taj problem? Postoji mogućnost

plaćanja naknade gradu? ako da, koliko ona iznosi?

taj dio grada spada u drugu zonu iako je zgrada u jednosmjernoj ulici gdje se NE naplaćuje parking.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, brusketa je napisao:

U slučaju da ne postoji način da ga osiguram (dvorište i sl.) kako se riešava taj problem? Postoji mogućnost

plaćanja naknade gradu? ako da, koliko ona iznosi?

Ako bi ga već bilo potrebno osigurati prema odredbama za provođenje prostornog plana bilo da se radi o novoj gradnji, rekonstrukciji ili prenamjeni, to se temeljem PPU, GUP-a, Zakona o gradnji, Statuta JLS određuje Odlukom o sudjelovanjem investitora u gradnji javnih parkirališta. Prema istoj bi vas za što i kako trebali uputiti u upravnom odjelu JLS a vjerovatno ju je moguće naći i na stranicama JLS. Dakle, u navedenoj odluci je određeno kada i kako investitor, ako nije u mogučnosti osigurati potreban broj parkirališnih mjesta, plačanjem naknade dobiva mjesto na javnom parkiralištu te u kojem iznosu.    

Podijeli ovu objavu

Pitala bih još nešto ako možda znate. Nakon izgradnje nove, odnosno dobivanja još jedne, stambene jedinice u zgradi, čitam po internetu, da je potrebna izrada novog etažnog elaborata tj nova izmjera kompletne zgrade. Da li je to točno?

Zašto se mora iznova mjeriti svaki stan a ne samo nadograđeni dio?

Podijeli ovu objavu

Ne bi se trebala vršiti ponovna izmjera svakoga stana ako je to već učinjeno prethodnom uspostavom vlasništva na određenom dijelu nekretnine, dakle već napravljenim etažiranjem. Trebalo bi se samo ponovno utvrditi korisne vrijednosti i suvlasnički omjeri promjenjeni dodavanjem vlasništva određenog dijela nekretnine koji je nastao promjenom namjene, ne i izvođenjem građevinskih radova na nekretnini. U tome bi pomogao već postojeći elaborat. Naravno, ako se radi samo o,

, brusketa je napisao:

Namjera mi je napraviti prenamjenu prostora u stambeni

jer ne znam što vam znaći

, brusketa je napisao:

Nakon izgradnje nove, odnosno dobivanja još jedne, stambene jedinice u zgradi.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show