Jump to content

Prodaja nekretnine


Punupitnika123

Preporučene objave

Kupio sam nekretninu (stan u zgradi) u rujnu  2016. godine, te je tada vrijedio zakon o porezu na dohodak prema kojem je propisan rok od 3 godine, nakon kojeg se ista nekretnina može otuđit bez da se na to otuđenje plaća porez u iznosu razlike između tržišne vrijednosti i postignute cijene. 

U međuvremenu je izašao novi zakon o porezu na dohodak iz 2017. godine koji je taj rok smanjio s 3 na 2 godine.

Zanima me da se odlučim sada na prodaju gore spomenute nekretnine, prema kojem zakonu o porezu na dohodak (iz 2016. ili 2017.) bi se gledao moj slučaj, tj. koji rok važi u mojem slučaju onaj od 3 (kada sam kupovao nekretninu) ili onaj od 2 (sada kada je želim prodati) godine?

Da pojednostavim, mogu li svoju nekretninu kupljenu u rujnu 2016. prodati danas bez da plaćam porez na dohodak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Punupitnika123 je napisao:

prema kojem zakonu o porezu na dohodak (iz 2016. ili 2017.) bi se gledao moj slučaj, tj. koji rok važi u mojem slučaju onaj od 3 (kada sam kupovao nekretninu) ili onaj od 2 (sada kada je želim prodati) godine?

U postupku oporezivanja primjenjuju se propisi koji su bili na snazi u vrijeme nastanka činjenica na kojima se temelji oporezivanje.

, brusketa je napisao:

da je osoba  kupila stan te ga nakon kratkog vremena odlučila preprodati da li se porez na dohodak mora platiti iako je dotična osoba imala prijavljeno prebivalište na toj adresi?

Dohodak od otuđenja nekretnina ne oporezuje se ako je nekretnina služila za stanovanje poreznom obvezniku ili uzdržavanim članovima njegove uže obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija