Jump to content

Odvodnja oborinske vode


GordanG

Preporučene objave

Imam jedno pitanje u vezi oborinskih voda: kuća mi se nalazi na kraju strme ulice u kojoj postoje još tri privatna objekta koji svoju oborinsku vodu izlijevaju na ulicu. Voda koja se slijeva niz tu ulicu je od davnina sa drenažnom podzemnom cijevi na oko 0,5m dubine provedena kroz moju parcelu u susjedovu parcelu, a u koju sam i ja dodao oborinsku vodu koja se skuplja na mom krovu/posjedu. Moja kanalizacijska voda ima skroz drugi tok, dakle radi se samo o oborinskoj vodi. Nedavno je susjedova parcela promijenila vlasnika, koji je započeo gradjevinske radove na svome posjedu i iskopavanjem spustio razinu svoje parcele u odnosu na moju za otprilike 1,5 m kako bi napravio parkiralište. Sada sva oborinska voda više ne završava ukopanom cijevi nego se kanal na njegovoj strani izlijeva ravno na njegovo (vodonepropusno) asfaltirano parkiralište. Susjed me traži da tu podzemnu cijev negdje preusmjerim jer mu se radi poplava na parceli prilikom svake jače kiše. Moje pitanje je čija je odgovornost saniranja oborinske vode obzirom da oko 20% doprinosi oborinska voda sa moga posjeda a 80% dolazi sa javne površine(+susjednih krovova), i koji je ispravan način reguliranja oborinske vode kada se ona slijeva kroz privatni posjed?

uređeno: od GordanG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija