Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Korisnikzaba

Rastava i stan

Preporučene objave

Pozdrav.Kad smo muz i ja bili u braku tri godine njemu je baka ostavila stan darovnim ugovorom.Kad je ona umrla on je taj stan prodao i kupio drugi.Imam li ja pravo na stan i koja su moja i djetetova prava kad se zelim rastavit od njega?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Stan koji je on dobio darovnim ugovorom, je njegova vlastita imovina (jer je nije stekao radom, već po drugoj osnovi). Ja bih rekla da je i ovaj drugi stan, koji potječe iz vlastite imovine (kupoprodajne cijene od vlastite imovine) također vlastita imovina, no možda dođe netko drugi tko će me opovrgnuti.

Nažalost, u tom smislu nikakva prava na vlasništvo u navedenom stanu nemate po osnovi bračne stečevine, niti dijete ima pravo na obiteljski dom s te osnove (čl. 46. Obiteljskog zakona).

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

..Ja bih rekla da je i ovaj drugi stan, koji potječe iz vlastite imovine (kupoprodajne cijene od vlastite imovine) također vlastita imovina, no možda dođe netko drugi tko će me opovrgnuti.

U potpunosti se slažem sa Vama poštovana Ruby, jedino ako bi se išlo sa pokretanjem postupka za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine i u istom se osporavalo da je stan stečen kupovinom sredstvima od prodaje vlastite imovine, već radom i rezultatima rada za vrijeme trajanja bračne zajednice, no to je dugotrajan postupak, a uspjeh je upitan..

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

Dali bi mi možda išlo u prilog to što ima nasilja(fizickog i psihickog) u familiji i svakodnevnih prijetnji da cu letit iz stana bez ičega?Ipak smo 12godina u braku.Imali ista sto bi mi islo u prilog

Podijeli ovu objavu

Što se tiče prava na stan ili neko drugo pravo, nažalost, ne, naravno, ako je riječ o osobnoj imovini supruga...

Što se tiče tih prijetnji, nasilja u obitelji i drugog, ako je tako kako opisujete, prijavite policiji koja će znati postupiti, podnijeti određene prijave, a što će Vama, prilikom razvoda i donošenja odluke o roditeljskoj skrbi, zasigurno, ići u prilog za donošenja odluke o roditeljskoj skrbi..

A ovo "da ćete letjeti iz stana" je neostvarivo bez sudskog rješenja, on može pokrenuti postupak za Vaše iseljenje, što ne vjerujem da i hoće, a sve dok sud ne donese rješenje za Vaše iseljenje, to ne može i ostvariti, mada, čisto sumnjam da bi sud i donio takvu odluku kad je dijete u pitanju, tako da je to, mišljenja sam, samo, kako i Vi kažete, jedna vrsta prijetnji..

Druga je sada stvar kako to sve trpjeti, takvo ponašanje i takve pritiske, jedina mogućnost koju vidim, izvjestiti policiju (mada i to može biti kontraproduktivno), i pokrenuti brakorazvodni postupak, tj. postupak obveznog savjetovanja prije razvoda braka pri nadležnom CZSS i medijacije (dovesti ga pred svršeni čin), možda se u tim postupcima malo urazumi i smiri, a pokretanje tih postupaka ne mora nužno rezultirati i samim razvodom braka, jer se u postupku obveznog savjetovanja prije razvoda braka upoznaje bračne drugove sa posljedicama samog razvoda braka, pa bi ga to, kažem, možda urazumilo i primirilo, mada i u to čisto sumnjam, jer su to osobe takve kakve jesu i imaju neku svoju viziju života od koje ne odustaju, da ne rečem, nepopravljive, no ipak bi vidjeli kako bi se stvari odvijale i nakon toga donijetl konačnu odluku, razvod braka ili ne...

Sretno Vam..!

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show