Jump to content
Maraton

Vidjanje djeteta nakon razvoda braka

Preporučene objave

Vaš je dužnost da se pridržavate Plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, a isti se može mijenjati kada je to u skladu s dobi i zrelošću djeteta ili ako to zahtijevaju nekakve bitno promijenjene okolnosti na koje se pozivate. Samovoljno ne možete preinačiti ovaj Plan, već je potrebno poštivati proceduru, kao što je bio slučaj i kod donošenja.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mozda me niste shvatili. Razvod je bio sporazumni i sve je dogovoreno. Medjutim ja iz poslovnih razloga odlazim zivjeti u drugi grad. Zato pitam da li me bivsa moze uvjetovati vidjanjem djeteta.

Podijeli ovu objavu

Poštovani, u tom slučaju trebate zatražiti izmjenu Plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi zbog promjenjenih okolnosti, kao što Vam je rečeno, ako i sve dok postoji dužni ste ga i poštivati bez obzira na sve, ako je to iz opravdanih razloga nemoguće, kao i dogovor sa drugim roditeljem oko viđanja djece (što je u Vašem slučaju), imate pravo pokrenuti postupak za izmjenu istog...

Podijeli ovu objavu

Ok. Jasno mi je. Medjutim, da li postoji sankcija za mene ako ne budem vidjao dijete i koja je?. Sporazumnim razvodom majka je postala skrbnik odnosno dijete zivi s majkom.

Podijeli ovu objavu

Dobro. Ali po toj logici covjek ne bi smio nastaviti zivot nakon razvoda braka. Ne daj Boze da se odseli ili ode iz nekih razloga, zena ima pravo da ga kazneno prijavi. Malo mi to zvuci "surovo" s obzirom da se alimentacija uredno uplacuje I da nema s tog aspekta nikakvih problema. 

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Maraton je napisao:

Malo mi to zvuci "surovo" s obzirom da se alimentacija uredno uplacuje I da nema s tog aspekta nikakvih problema. 

Dobrobit djeteta je puno više od samog plaćanja alimentacije.

Podijeli ovu objavu

Poštovani, to uopće niko ovdje nije rekao, ali se uvijek gledaju interesi djeteta i dijete bi trebalo biti na prvom mjestu, dakle, ako se odluku kojom su djetetu, a i Vama, zagarantirana neka prava (ista se ne odnosi samo na plaćanje uzdržavanja, već i na pravo djeteta da ima obadva roditelja i kontaktira sa njima), nemožete sprovoditi iz opravdanih razloga, o tome ste dužni izvjestiti nadležne institucije (CZSS i sud), te zatražiti izmjenu postojeće odluke, a sve u interesu Vašeg djeteta, no, opet sve ostaje na Vama, tj. Vi sami morate odlučiti što i kako dalje, mi Vam samo navodimo mogućnosti koje se mogu dogoditi ako se, u potpunosti, ne poštuje važeća odluka, u koju, ponavljam, ne spada samo plaćanje uzdržavanja za dijete, već i kontakti sa djetetom

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,ispricavam se sto upadam sa pitanjem.Mene zanima ako otac djeteta zivi u drugoj drzavi i hoce da dijete dodje na tjedan dana kod njega,dali sam ja po zakonu obavezna pustiti dijete? U sudskom rjesenju smo naveli vidjanje s djetetom po dogovoru,dijete ima 6 godina. Hvala 

Podijeli ovu objavu

Ako u sudskom rješenju zaista piše po dogovoru (što me čudi, jer se obično detaljno propisuju termini susreta i druženja), onda ako dogovora nema, ne morate pustiti dijete, pogotovo ne samo bez pratnje, ako primopredaja djeteta nije uređena (to s obzirom na dob). Međutim, dijete ima pravo na održavanje osobnih odnosa s oba roditelja, i onim s kojim živi, i s onim s kojim ne živi, tako da s te strane drugi roditelj ima pravo na susrete i druženja sa svojim djetetom, i dijete ima pravo na susrete i druženja s tim roditeljem, pa vodite računa o tome da prava djeteta i oca budu u cijelosti ispoštovana.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru,dijete je izvanbracne zajednice i zivi samnom od rodjenja pa smo oboje naveli da ce se druzenja i susreti s ocem odvijati po dogovoru oba roditelja.

Dijetetu je omoguceno svaki put druzenje sa ocem kada on dodje u Hrvatsku,no bojim se da bi me mogao tuziti ako sad dijete ne pustim u drugu zemlju na tjedan dana :/

Podijeli ovu objavu

Iskreno, malo čudno kao što navodi i poštovana Ruby, a i dosta dobro ako su roditelji "svjesni" i uvijek se mogu dogovoriti, no, mišljenja sam da nema osnove, kako navodite, da Vas tuži, jer dogovora nema, a sve se bazira na dogovoru, dakle, na obostranom i dragovoljnom pristanku oba roditelja..

Podijeli ovu objavu

Sudske odluke u kojima nisu detaljno precizirani osobni odnosi djeteta s roditeljem, naročito gdje kvalitetna komunikacija u interesu djeteta izostaje, otvaraju velik prostor za manipulaciju jednog ili drugog roditelja. Ono što djetetov otac treba napraviti jest pokrenuti novi postupak u kojem će zatražiti da se osobni odnosi djeteta sa njime ne odvijaju na temelju "dogovora oba roditelja" već da ti odnosi budu precizno uređeni. Istovremeno otac će morati odrediti/znati koji su to termini kada će dijete provoditi vrijeme sa njime pa i odlaziti u inozemstvo na više dana.

Podijeli ovu objavu

U potpunosti se slažem sa Vama poštovani Gringo, manipulacija djecom se događa kada je donesena odluka u kojoj je sve precizirano kamo li neće u ovakvim slučajevima kada to nije, ostavlja roditelju prostor za "legalnom" manipulacijom

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad