Jump to content

Zahtjev za uplatu ovrhe poslodavcu


masterbizz

Preporučene objave

CEI Zagreb d.o.o. je preuzeo od Tele2 potraživanja prema meni u iznosu 580 kn, 17.2.2009.godine.(dug je izvorno iz 12.mj.2008. i 1.mj.2009.god).Dana 9.3.2012.godine izdano je pravomoćno i ovršno rješenje na temelju vjerodostojne isprave,ovjereno kod javnog bilježnika.Dugo sam bio nezaposlen i račun u banci mi je u blokadi više godina,stoga na novom poslu dobivam 3/4 plaće na zaštićeni račun,a ostalo mi se ovršuje na glavnom računu u RBA,unazad 4 mjeseca.Jučer,23.1.2019.moj poslodavac je dobio poziv da (citiram):

"...kao poslodavac ovršenika postupite u skladu s relevantnim odredbama Ovršnog zakona NN 73/17 čl.284 st.4,čl. 202 st.9,članak 203 i članak 32 st.1 i st.2 ,te izvršavate zapljenu dohotka ovršenika.Iznos tražbine za čije je namirenje određena ovrha,prilikom isplate plaće,koju ovršenik prima kod Naslova,isplatite na račun ovrhovoditelja CEI Zagreb....Upozoravamo na odredbu čl.201 Ovršnog zakona,prema kojoj,u slučaju nepostupanja prema predmetnoj ovrsi,imamo pravo tražiti ovrhu direktno od Vas kao ovršenikova dužnika...".(kraj citata)

Moje pitanje je,da li navedena tvrtka ima pravne osnove za takav postupak,obzirom da sam neprekidno u blokadi više godina i dobivam plaću na zaštićeni račun,i koji je postupak ako bi se žalio i kome,te koje su posljedice za poslodavca ako ne učini po navedenom pozivu(tj.ignorira),a također,ako bi učinio,tj.uplatio,da li bi mi bila smanjena plaća na zaštićeni račun ili bi uplatio od nezaštićenog dijela plaće koji mi je ionako ovršen zbog nekoliko ovrha na FINI.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, masterbizz je napisao:

koje su posljedice za poslodavca ako ne učini po navedenom pozivu(tj.ignorira),

Ovrhovoditelj može od suda tražiti da naloži poslodavcu da plati Vaš dug.

, masterbizz je napisao:

ako bi učinio,tj.uplatio,da li bi mi bila smanjena plaća na zaštićeni račun ili bi uplatio od nezaštićenog dijela plaće koji mi je ionako ovršen zbog nekoliko ovrha na FINI

Kako se radi o pravomoćnom i ovršnom izvorniku rješenja o ovrsi, tako je poslodavac dužan zaprimiti isto i očitovati se na njega. Pri tome oni imaju pravo na naknadu glavnice, kamata i troškova, a poslodavac je dužan ovakvo zaprimljeno rješenje staviti u red čekanja za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ovrhovoditelj može od suda tražiti da naloži poslodavcu da plati Vaš dug.

Kako se radi o pravomoćnom i ovršnom izvorniku rješenja o ovrsi, tako je poslodavac dužan zaprimiti isto i očitovati se na njega. Pri tome oni imaju pravo na naknadu glavnice, kamata i troškova, a poslodavac je dužan ovakvo zaprimljeno rješenje staviti u red čekanja za naplatu.

što to znači-red čekanja za naplatu,ako mi možete objasniti,molio bih,Da li je to red čekanja na FINI,obzirom da sam u blokadi i 3/4 plaće dobivam na zaštićeni račun.Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , masterbizz je napisao:

što to znači-red čekanja za naplatu,ako mi možete objasniti,molio bih,Da li je to red čekanja na FINI,obzirom da sam u blokadi i 3/4 plaće dobivam na zaštićeni račun.Unaprijed hvala.

Tako je, ovrhe se namiruju redom kojim su zaprimljene, kad se ove koje su u redu čekanja podmire, onda na naplatu dolazi ova posljednja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, masterbizz je napisao:

Na koji način se poslodavac očituje,i i stavlja rješenje u red čekanja,odnosno kakva je procedura?Da li ga dostavlja na FINU,i da li mora nešto odgovoriti prema CEI Zagreb?

Obavezno mora odgovoriti ovrhovoditelju, da je zaprimio njihovo pismeno i da će po ispunjenju uvjeta provesti traženu ovrhu na plaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija