Jump to content

Ostavinske rasprava


Ja2411

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet, pošto smo ja i djeca dobili poziv za termin kod javnog bilježnika poslije smrti supruga, a neslaganja u razgovoru tj, jedno od djece ne pristaje na razgovor u vezi dogovora oko podjele imovine šta je meni činiti, Kako se ponašati kod bilježnika i u cijeloj situaciji, Hvala na savjetima hitno je, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ja2411 je napisao:

Kako se ponašati kod bilježnika i u cijeloj situaciji

Prije svega niste napisali što ste od imovine stekli u bračnoj zajednici sa pokojnim suprugom,ovo iz razloga što ako postoji takva imovina(bračna stečevina) treba imati u vidu da možete zahtijevati izdvajanje iz ostavine svog dijela bračne stečevine,a ostalo koje pripada ostavitelju (umrlom suprugu ) nasljediti u jednakim dijelovima sa djecom.

 

, Ja2411 je napisao:

jedno od djece ne pristaje na razgovor u vezi dogovora oko podjele imovine

Javni bilježnik se neće puno obazirati na podjelu u smislu koji dio ostavine fizički pripada svakom od nasljednika,več će utvrditi veličinu nasljednih suvlasničkih dijelova izraženih matematičkim razlomkom,a dispozicija je svakog od nasljednika da po pravomočnosti rješenja o nasljeđivanju zahtijeva diobu suvlasništva(sporazumno ili sudskim putem)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija