Jump to content

Stvarno pravo koristenja puta


Husic Rasema

Preporučene objave

Kupila sam kucu 2016 gdje dva susjeda imaju stvarno pravo koristenja puta koji vodi iz mog dvorista na glavnu ulicu.

put je bio djelimicno ravan a djelimicno stepenice.

posto ja imam kcerku u komi i samo imam taj izlaz na glavnu ulicu napravila sam pola puta rampu za invalidska kolica 120cm sirine, a 100cm je ostao isti put sa dijelom stepenica gdje susjedi koriste i sami rampu jer je prakticnije ali se ipak bune i nedozvoljavaju mi da uredim put do kraja da stavim vrata na ulaz da se moze zakljucat a kljuceve bi im ja dala da mogu bez problema da ulaze i izlaze! Oni to nedozvoljavaju i kazu jos ako me tuze da moram put vratit u prvobitno stanje!

interesuje me kakvo ja pravo tu imam kao vlasnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Husic Rasema je napisao:

interesuje me kakvo ja pravo tu imam kao vlasnik?

Nažalost jako mala. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima je po pitanju služnosti dosta određen. Tako isti kaže da je nositelj prava služnosti ovlašten na određeni način služiti se tom stvari a svagdašnji je vlasnik dužan to trpjeti ili pak zbog toga nešto propuštati. Stoga bi bilo kakovo zadiranje u ovlaštenikova uspostavljena prava moglo uroditi tužbom.

No, kako isti zakon govori i o načinu izvršavanja ovlasti te preinaci načina izvršavanja u kojemu je bitan sporazum, probajte sjesti i napraviti nekakov dogovor ukoliko imaju iole srca i pameti (poradi ovoga što ste opisali) pa to stavite i na papir.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija