Jump to content

Žalba na odluku Vrhovnog suda


Amara

Preporučene objave

Poštovani!

Imam spor od 2009 na Općinskom i Županijskom sudu u Splitu.

2017 godine Županijski sud je donio pravomoćnu presudu VEĆINOM glasova ( kažu da je to vrlo rijetko) u kojoj se smatram oštećenom.

Radi se o posudbi, tj pozajmici koja je izvršena internet bankarstvom.

Dok je trajao proces, prijavila sam dotičnu na DORH i u jednom ročištu je zaključeno da je optužena kriva i kažnjena je sa tri mjeseca zatvora  uvjetno 2 godine.

To rješenje je imala DVA puta sutkinja Županijskog suda kod sebe i drugi put je zaključila da optužena ne mora meni vratiti posuđeni novac.

Odmah je uložena revizija, plaćeni su sudski troškovi ( oko 100 000 kn)

Predmet se nalazi na reviziji na Vrhovnom sudu i čekam što će oni reći.

 

Pitanje glasi: Ako ne budem zadovoljna presudom Vrhovnog suda (zbog užasa korupcije koji vlada u HR)

da li je moguće žaliti se na presudu Ustavom sudu ili sam taj  rok propustila?

Da li je moguće bez Ustavog suda ići u Strasburg?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi se US ne žalite, već, po odluci Vrhovnog suda, ako sa njom niste zadovoljni, Ustavnom sudu podnosite Ustavnu tužbu u roku 30 dana od donošenja iste, radi povrede Vaših ustavnih prava....

Nije moguće, morate iskoristiti sve pravne lijekove u RH (redovne i izvanredne) da bi se stekli uvjeti za podnošenje Tužbe ESZLJP u Strasbourgu (Strasburu)...  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Amara je napisao:

prijavila sam dotičnu na DORH i u jednom ročištu je zaključeno da je optužena kriva i kažnjena je sa tri mjeseca zatvora  uvjetno 2 godine.

Jel ovo vezano za postupak koji se nalazi na Vrhovnom sudu.

prije 5 sati , Amara je napisao:

drugi put je zaključila da optužena ne mora meni vratiti posuđeni novac.

Ukratko,kako je Županijski sud obrazložio presudu kojim odbija tužbeni zahtjev,konkretno ono što je bitno utjecalo na odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

zanima me sljedeće:

 

predmet u kojoj sam ja tužiteljica zbog ne vraćanja posuđenog novca na Općinskom sudu je riješen u moju korist i po kojoj mi je tužena trebala vratiti dug zbog kojeg je uvjetno osuđena za prijevaru, završio je žalbama. 

Drugostupanjski, Županijski sud, načinio je totalni preokret. Slučaj je riješen u korist tužene!!?? 

Moj odvjetnik je predložio da idemo s Revizijom na Vrhovni sud. Doista su mi prekršena ustavna prava, no odvjetnik se nije ni sjetio Ustavnog suda, a rok od 30 dana je prošao. Mogu li se obratiti Ustavnom sudu nakon rezultata Revizije VS? Ili sam promašila sve rokove? To mi je poprilično nejasno, jer Revizija je zapravo treći stupanj ove mućne parnice.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Amara je napisao:

Mogu li se obratiti Ustavnom sudu nakon rezultata Revizije VS?

Ukoliko Vrhovni sud odbaci reviziju kao nedopuštenu,rok za postupak pred Ustavnim sudom je prošao,no ukoliko pak isti o reviziji odluči meritorno pa reviziju odbije kao neosnovanu,imate mogućnost zatražiti zaštitu pred Ustavnim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija