Jump to content

Prijedlog za ovrhu kako se piše


Prava123

Preporučene objave

Poštovani, 

molim za savjet kako se piše prijedlog za ovrhu. Radi se o OBRTU koji treba napisati prijedlog za ovrhu da bi predao to u javnog bilježnika sa ostalim potrebnim dokumentima i onda će to dalje provesti javni bilježnik. Također je dio dugovanja plaćen u 2017.godini. pa me zanima treba li i to navoditi u prijedlogu za ovrhu. 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, na linku je OK špranca, koliko sam bacila oko. Ako radite prijedlog za ovrhu na temelju izvoda otvorenih stavaka kao vjerodostojne isprave, onda će iz njega biti vidljivo koji dio dugovanja je plaćen, tako da nije potrebno ništa posebno drugo navoditi, prijedlog za ovrhu je formalan akt, pa se držite šprance.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Evo, na linku je OK špranca, koliko sam bacila oko. Ako radite prijedlog za ovrhu na temelju izvoda otvorenih stavaka kao vjerodostojne isprave, onda će iz njega biti vidljivo koji dio dugovanja je plaćen, tako da nije potrebno ništa posebno drugo navoditi, prijedlog za ovrhu je formalan akt, pa se držite šprance.

Poštovani, 

hvala na pomoći. Ako sam dobro shvatila samo da provjerim je li iz ovog linka potrebno za prijevod samo ovaj tekst za prijedlog ovrhe (dolje sam ga kopirala). Ako sam dobro shvatila, ne treba stavljati rješenje jer to donosi javni bilježnik?

JAVNI BILJEŽNIK

____________________

____________________

10000 ZAGREB

 

Ovrhovoditelj: ___________ d.o.o. ____________, OIB: ____________ koga zastupa direktor ___________

Ovršenik:        ___________________________OIB: ____________

 

U 4 primjerka

Radi: 274.894,75 kn

 

Temeljem čl. 31., čl. 39., čl. 41., i čl. 42. ., Ovršnog zakona, ovrhovoditelj podnosi javnom bilježniku slijedeći

 

PRIJEDLOG ZA OVRHU

na temelju vjerodostojne isprave

  1. Temeljem vjerodostojne isprave izvod iz otvorenih stavki i to:

 

  1. Temeljem vjerodostojne isprave izvoda iz otvorenih stavki na dan ___________. godine, koji je ovjeren od strane ovršenika s danom ___________. ovrhovoditelj ima tražbinu prema ovršeniku u iznosu od 274.894,75 kuna uvećano za pripadajuće zakonske zatezne kamate koje teku kako je to naznačeno na izvodu.

 

Dokaz: izvod iz otvorenih stavki na dan ___________.

 

  1. Iz vjerodostojnih isprava navedenih u toč. I ovog prijedloga razvidno je da je tražbina ovrhovoditelja prema ovršeniku dospjela na naplatu u vrijeme naznačeno u toj vjerodostojnoj ispravi.

Dokaz: kao pod toč. I ovog prijedloga

III. Budući da ovršenik nije dobrovoljno ispunio svoju obvezu prema ovrhovoditelju ovrhovoditelj predlaže da javni bilježnik na temelju čl. 27. čl. 35. st. 3., čl. 38., Ovršnog zakona, a glede troškova ovrhe temeljem čl. 14 istog zakona, donese slijedeće

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne, ne, sve morate staviti Vi, a onda javni bilježnik donese rješenje koje glasi: "Određuje se rješenje kako se predlaže u prijedlogu."

Hvala puno na pomoći, sada mi je sve jasno.

Samo bi mi još trebao savjet da li moram navoditi zatezne kamate jer ih na računima nismo nigdje navodili da će se obračunavati. Može li ovako (kopiram dio koji se odnosi na navođenje neplaćenih računa) tako da bi izbacili ovaj teks "uvećanu za zakonske zatezne kamate": 

RJEŠENJE O OVRSI

I.

  1. Nalaže se ovršeniku da ovrhovoditelju ___________ d.o.o. Rakitje, ___________ 6b, 10437 ___________, MB: ___________, OIB: ___________ namiri tražbinu u iznosu od 274.894,75 kuna uvećanu za zakonske zatezne kamate, prema usklađenim računima kako je to naznačeno u izvodu iz otvorenih stavki, a iste je ovršenik ovjerio na dan ___________. i to za slijedeće račune:

 

rn.br. 400100 valuta od 15.11.___________. na iznos 19.990,89 kn,

rn.br. 400117-05 valuta od 01.12.______. na iznos od 20.196,65 kn

UKUPNO: 274.894,75 kuna

I također me zanima ako je dio 1 od 2 računa plaćen ali ne u cijelosti kako to navesti?

Hvala puno unaprijed

Pozdrav, 

uređeno: od Prava123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatezne kamate su zakonske, stoga ih niste niti bili dužni obračunavati, one teku od idućeg dana od dospijeća (valute) računa, pa do isplate. Dakle, na iznos od 19.990,89 kn teku od 16.11. do isplate, a na iznos od 20.196,65 kn teku od 02.12. pa do isplate (onda mi zbroj ne štima). Ne morate ih tražiti ako ne želite, ali imate pravo na zatezne kamate za zakašnjenje dužnika. Ako ih ne tražite, nećete ih dobiti. Dio izreke koji se odnosi na kamate Vam je najlakše prekopirati iz neke druge izreke presude ili ovršnog prijedloga, i navodi se za svaku valutu pojedinačno.

Ako je jedan račun plaćen djelomično, onda ćete navesti - djelomično po računu tom i tom, za preostali iznos taj i taj.

Ali koliko vidim, u prethodnom dijelu rješenja se pozivate na izvod otvorenih stavaka, a u izreci rješenja na račune, pa taj dio morate uskladiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Zatezne kamate su zakonske, stoga ih niste niti bili dužni obračunavati, one teku od idućeg dana od dospijeća (valute) računa, pa do isplate. Dakle, na iznos od 19.990,89 kn teku od 16.11. do isplate, a na iznos od 20.196,65 kn teku od 02.12. pa do isplate (onda mi zbroj ne štima). Ne morate ih tražiti ako ne želite, ali imate pravo na zatezne kamate za zakašnjenje dužnika. Ako ih ne tražite, nećete ih dobiti. Dio izreke koji se odnosi na kamate Vam je najlakše prekopirati iz neke druge izreke presude ili ovršnog prijedloga, i navodi se za svaku valutu pojedinačno.

Ako je jedan račun plaćen djelomično, onda ćete navesti - djelomično po računu tom i tom, za preostali iznos taj i taj.

Ali koliko vidim, u prethodnom dijelu rješenja se pozivate na izvod otvorenih stavaka, a u izreci rješenja na račune, pa taj dio morate uskladiti.

Ok, hvala na odgovoru. U rješenju bi se pozvali i na račune i na otvorene stavke jer ćemo oboje priložiti, je li to ok tako ?

Hvala i pozdrav, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Prava123 je napisao:

Ok, hvala na odgovoru. U rješenju bi se pozvali i na račune i na otvorene stavke jer ćemo oboje priložiti, je li to ok tako ?

Hvala i pozdrav, 

Imam još jednu nedoumicu. U prijedlogu za ovrhu stoji da mi upisujemo zatezne kamate a moj knjigovođa kaže da to obračunaju na FINI, pa mi nije jasno sada ?

Hvala unaprijed na odgovoru

Pozdrav, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ukoliko ih ne navedete Fina ih neće samovoljno obračunavati. 

ok, razumijem. Što se tiče iznosa koji su gore kopirani, nisu stvarni nego su kopirani iz primjera prijedloga ovrhe kojeg sam dobila preko linka na legalisu, tako da sada šaljem kopiran prijedlog kako bi to konkretno izgledalo u našem slučaju i tiskanim crvenim slovima imam par pitanja pa molim da mi odgovorite i vidite je li sve kako treba biti ?

Hvala unaprijed

 

 

JAVNI BILJEŽNIK

__________________________

__________________________

20000 DUBROVNIK

Ovrhovoditelj: _________________________________, OIB: _____________________________ koga zastupa direktor   _________________________

Ovršenik:   ___________________________________, OIB: _____________________________

U 4 primjerka

Radi:  kn

Temeljem čl. 31., čl. 39., čl. 41., i čl. 42. ., Ovršnog zakona, ovrhovoditelj podnosi javnom bilježniku slijedeći

PRIJEDLOG ZA OVRHU

na temelju vjerodostojne isprave

  1. Temeljem vjerodostojne isprave izvod iz otvorenih stavki i to:

1.     Temeljem vjerodostojne isprave izvoda iz otvorenih stavki na dan _____________. godine, koji je ovjeren od strane ovršenika s danom ___________. ovrhovoditelj ima tražbinu prema ovršeniku u iznosu od 103.750,00 kuna uvećano za pripadajuće zakonske zatezne kamate koje teku kako je to naznačeno na izvodu.

Dokaz: izvod iz otvorenih stavki na dan _______________.

1.     Iz vjerodostojnih isprava navedenih u toč. I ovog prijedloga razvidno je da je tražbina ovrhovoditelja prema ovršeniku dospjela na naplatu u vrijeme naznačeno u toj vjerodostojnoj ispravi.

Dokaz: kao pod toč. I ovog prijedloga

III. Budući da ovršenik nije dobrovoljno ispunio svoju obvezu prema ovrhovoditelju ovrhovoditelj predlaže da javni bilježnik na temelju čl. 27. čl. 35. st. 3., čl. 38., Ovršnog zakona, a glede troškova ovrhe temeljem čl. 14 istog zakona, donese slijedeće

 

RJEŠENJE O OVRSI

I.

  1. Nalaže se ovršeniku da ovrhovoditelju ___________________________________________

___________, MB: ___________, OIB: _________________________namiri tražbinu u iznosu od 103.750,00 kuna uvećanu za zakonske zatezne kamate, prema usklađenim računima kako je to naznačeno u izvodu iz otvorenih stavki, a iste je ovršenik ovjerio na dan ___________. i to za slijedeće račune:

 

rn.br. 12-1-1 valuta od 12.07.2017. na iznos 52.000,00 kn,

plaćen djelomično 07.08.2018. u iznosu od   7.000,00 kn

plaćen djelomično 21.12.2018. u iznosu od 10.000,00 kn

zatezna kamata od ___________. – TREBAMO LI OVDJE UPISATI 13.07.2017.?

 

rn.br. 13-1-1 valuta od 10.12.2018. na iznos od 68.750,00 kn

zatezna kamata od ___________. – TREBAMO LI OVJDE UPISATI DATUM 11.12.2018.?

 

UKUPNO: 103.750,00 kuna

do namirenja ovrhovoditelja, te da mu naknadi trošak ovog postupka, kao i da na te troškove plati zakonske zatezne kamate od dana kada su ti troškovi učinjeni odnosno plaćeni tj. od dana donošenja ovog rješenja o ovrsi pa do ovrhovoditeljeva namirenja, a sve u roku od osam dana, od dana dostave ovog rješenja.

II Radi naplate ovrhovoditeljeve tražbine iz točke 1. ovog rješenja

O d r e đ u j e   s e   o v r h a

–     općenito na imovini ovršenika

–     s prvenstvom na žiro račun ovršenika (glavnog žiro računa broj: __________________________,       otvoren kod Zagrebačke banke d.d.)

–     nalaže se ovršenikovu dužniku da navedeni novčani iznos za koji je određena ovrha isplati na ovrhovoditeljev račun broj _____________________________ kod ______________________ d.d., po pravomoćnosti ovog rješenja

OVRHOVODITELJ:

Trošak ovrhovoditelja: KAKO ĆEMO IZRAČUNATI TROŠKOVE OVRHOVODITELJA, ILI ĆE TO FINA OBRAČUNATI ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Najbolje je da provjerite izreku tog rješenja s javnim bilježnikom kojemu ćete predati prijedlog na donošenje rješenja, on će Vam pomoći, datume tijeka kamata morate upisati, da, a Vaši troškovi ovrhovoditelja su ustvari troškovi javnog bilježnika, pa neka Vam i to on kaže.

Poštovani.Stigao mi danas prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za iznos od 1.500.kn.od feratum banke.ja nisam u mogućnosti da to platim,jer već imam blokiran račun i već mi se odbija 660.kn za kredit.a ovi oče da to platim u roku od 8.dana. Molim vas za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mara123456789 je napisao:

Stigao mi danas prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za iznos od 1.500.kn.od feratum banke.ja nisam u mogućnosti da to platim,jer već imam blokiran račun i već mi se odbija 660.kn za kredit.a ovi oče da to platim u roku od 8.dana.

U tom slučaju pustite da rješenje o ovrsi postane pravomoćno, jer ne osporavate dug i prigovor nema nikakvog smisla. A kako će se oni naplatiti, to je kasnije njihov izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Mara123456789 je napisao:

O.k.hvala Borbena7. Nema mi druge.

Pošto nemam na sebi ni nekretnine ni pokretnine onda ostavit ovako kako je.?Samo me zanima gdje provjerit stanje imovine? Znam da je poslje smrti oca sve pripalo majci.pa me zanima kako dalje postupati.i kako će se ponašati ovrhovoditelji kad vide da nemam ništa na sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mara123456789 je napisao:

Pošto nemam na sebi ni nekretnine ni pokretnine onda ostavit ovako kako je.?Samo me zanima gdje provjerit stanje imovine? Znam da je poslje smrti oca sve pripalo majci.pa me zanima kako dalje postupati.i kako će se ponašati ovrhovoditelji kad vide da nemam ništa na sebi.

Molila bi Borbena7 ako može odgovoriti? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija