Jump to content

Članak 6 ili članak 6a


destiny

Preporučene objave

Kao DVO stekao sam uvjete za mirovinu po članku 6 ,ali nude nam i  6.a !?! 

Pošto do sad uopće nisam razmišljao o mirovini pa Vas molim pomoć.

Sudionik sam DR ,ali nikad nisam dobio iskaznicu Hr branitelja i nisam tražio nikakve benifite po tom pitanju. 

Sad je došlo vrijeme da i o tome razmišljam pa će svaki savjet dobro doći.

Hvala , unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani destiny,

Načelno sam protiv mirovine 6.a koju i sam koristim ali za precizan odgovor pogledajte tablicu u privitku i napišite Vaše podatke za ispuniti bijela polja. Očekivani nadnevak umirovljenja obavezno popunite što realnije kao i ukupni mirovinski staž na taj nadnevak.

Lijep pozdrav

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani destiny,

Možda Vam nije poznat Vaš najpovoljniji prosječni vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja pa iskoristite ponuđenu tablicu radi dolaska do preciznog izračuna istog. Ponuđenu tablicu koristite na način da ponuđene iznose plaće bruto isplaćene za svaku ponuđenu godinu zamijenite Vašim stvarnim iznosima godišnjih bruto plaća.

Najpovoljni prosječni vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja - 29.01.2019.g.xls

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani destiny,

Za izračun mirovine budućem umirovljeniku treba znati najpovoljniji prosječni vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja kao i prosječni vrijednosni bod (PVB) za ukupni radni staž,te ukupni mirovinski staž. Korisnici pristupa e-građanin mogu dati izračunati mirovinu bez uvjeta na stranicama HZMO, ako nemate otiđite u najbližu FINU uz osobnu iskaznicu i ostvarite pristup e-građanin.

Nakon toga imate sve bruto isplate plaće za svaku godinu rada i PVB za ukupni radni staž, također iz tih podataka lako upišete plaća bruto isplaćena u priloženu tablicu za svaku traženu godinu i imate traženi najpovoljniji prosječni vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, teriteriri je napisao:

ne razumijem , kak mislite , raditi ?'

Poštovani teriteriri,

Da, upravo kako Vam je poštovani crny46 napisao, za priznavanje prava na starosnu mirovinu po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata dosadašnjem korisniku neke od mirovina temeljni uvjet je rad iz ili uz mirovinu i prikupljanje najmanje 1.g. mirovinskog staža.

Precizan odgovor o iznosu Vaše buduće starosne braniteljske mirovine moguće je dati tek kad pogledate tablicu u privitku i napišite Vaše podatke za ispuniti bijela polja iz Vašeg Rješenja o pravu na mirovinu po članku 6.a.

Izracun mirovine.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, prof je napisao:

Poštovani teriteriri,

Da, upravo kako Vam je poštovani crny46 napisao, za priznavanje prava na starosnu mirovinu po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata dosadašnjem korisniku neke od mirovina temeljni uvjet je rad iz ili uz mirovinu i prikupljanje najmanje 1.g. mirovinskog staža.

Precizan odgovor o iznosu Vaše buduće starosne braniteljske mirovine moguće je dati tek kad pogledate tablicu u privitku i napišite Vaše podatke za ispuniti bijela polja iz Vašeg Rješenja o pravu na mirovinu po članku 6.a.

Izracun mirovine.jpg

poštovani ali ja ima 19  god  staža prije rata..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, teriteriri je napisao:

ne razumijem , kak mislite , raditi ?'

Poštovani teriteriri,

Da ali ako na kapaljku dajete svoje podatke iz Rješenja na mirovinu po članku 6.a nećemo se pomaknuti godinu dana.

Trebaju mi Vaši podaci za moju tablicu u bijelim poljima, molim Vas.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani teriteriri,

Za priznavanje prava na starosne mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata ili općem propisu ZOMO dosadašnjem korisniku neke od mirovina, temeljni uvjet je rad iz ili uz mirovinu te prikupljenih najmanje 1.g. mirovinskog staža nakon umirovljenja.

Znači mirovina se mogla zamrznuti i raditi te živjeti samo od plaće ili kao što ste Vi mogli (također i unaprijed) primati dio mirovine i punu plaću za svoj rad.

Nakon tako minimalno 1.godine mirovinskog staža (uz primanje mirovine) a nakon ostvarenih svih drugih uvjeta može se zatražiti priznavanje prava na starosnu mirovinu i isplate iste ako Vam je povoljnija od dosadašnje.

Ovakva regulativa je u provedbi od 01.01.2014.g., poštovani gonzo stari molim Vas nemojte reći zašto.             

Znatnom broju korisnika mirovine po članku 6.a, iznos sadašnje mirovine je veći od starosne mirovine i nakon 2. do 3. godine rada, zato od Vas tražim Vaše podatke za bijela polja moje tablice da mogu simulirati ono što je moguće ostvariti a najbolje je Vas.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Poštovani teriteriri,

Da ali ako na kapaljku dajete svoje podatke iz Rješenja na mirovinu po članku 6.a nećemo se pomaknuti godinu dana.

Trebaju mi Vaši podaci za moju tablicu u bijelim poljima, molim Vas.

rođen sam 09 05 1959

umirovljen 01 01 2004

 po  6a

u trenutku umirovljenja imao sam 21 god  staža  bez  dodanog

2014  dobivam status hrvi 20 posto

faktor preračuna postavu 4  točki 11,12,ZOMO iznosi 0,65

osobvni bodovi za dio mirovine  2014  iznosi  38,2619 te   su osnova za  usklađivanje prema  čl. 94  stavka 2 ZOMO

dio mirovine  za  staž  osiguranja  čl.25 ZOMO iznosi 19,8426

 

01 01 2015 mirovina je iznosila 2831,78

sada imam 3180,42

 

borbenog  sektora 1825 dana    stautus  dragovoljca,  ako šta još treba od podataka pitajte , nisam baš naročito upućen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani teriteriri,

Nedostaje podatak iz priloga Vašeg Rješenja o pravu na mirovinu po čl.6.a o

-prosječnom vijednosnom bodu (pvb) za ukupni radni staž kao i

-osobni ili ustrojbeni čin

Također Vam je nedostajao i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998. do umirovljenja ali sam ga uspio pogoditi.

Tablica u privitku prikazuje samo iznos mirovine po članku 6.a a ostale moguće iznose možemo saznati tek kad dostavite ova dva tražena podatka.

teriteriri   čl.6.a mirovina.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof lijep pozdrav. Jučer sam bio u mirovinskom pa mi je teta dala slijedeće podatke za najpovoljnijih 10 godina od 1998. 1,2094. Za cijeli staž bi bilo 1,2374. Rođen 01.07.1973. datum umirovljena bi bio 01.05.2019. Mirovinski staž je 39 godina s pridodanim je 47,6123. Čin bi bio stožerni vodnik , polazni faktor 1,50, dani u borbenom 1494 i imam status dragovoljca. Molim vas ponovni izračun jer sam prošli put poslao krive tj. nisam bio siguran a izračun mi je bitan da usporedim iznose između čl. 6 i čl. 11. te koliko bi bila u slučaju kumulative prilikom trajnog rješenja HRVI. Hvala puno prof. puno pozdrava i svako dobro ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani prof lijep pozdrav. Jučer sam bio u mirovinskom pa mi je teta dala slijedeće podatke za najpovoljnijih 10 godina od 1998. 1,2094. Za cijeli staž bi bilo 1,2374. Rođen 01.07.1973. datum umirovljena bi bio 01.05.2019. Mirovinski staž je 39 godina s pridodanim je 47,6123. Čin bi bio stožerni vodnik , polazni faktor 1,50, dani u borbenom 1494 i imam status dragovoljca. Molim vas ponovni izračun jer sam prošli put poslao krive tj. nisam bio siguran a izračun mi je bitan da usporedim iznose između čl. 6 i čl. 11. te koliko bi bila u slučaju kumulative prilikom trajnog rješenja HRVI. Hvala puno prof. puno pozdrava i svako dobro ;-)

Izvini ali ne razumijem---polazni faktor 1,50 a dragovoljac???Zar ne bi trebao biti 1,85

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani prof zvanje mi je stožerni narednik ( u MUP sam pa gledam te odnose zvanja). Beroduba ovaj 1.5 mi je zbog specijalne policije i dragovoljca bez HRVI kako sam shvatio a 1,85 je gardijske i specijalna s HRVI.

Malo si ga zakomplicirao, jer mi nije jasno kako možeš birati između članka 6a i 11 pošto su to dvije različite  situacije. Za mirovinu po 6a si neperspektivan, a po članku 11. te moraju proglasiti radno nesposobnim od strane zdravstvene komisije MORH-a. U mirovinu ideš onda po posebnom zakonu i po sili zakona, a  ne po osobnim željama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelju,

Sve je moguće samo treba znati put do toga.

Umirovljenje po članku 6.a. je na osobni zahtjev uz odobrenje nadležnog ministra, makar do sada nisam vidio takvo rješenje za djelatnike MUP-a, to jest za PS ??

Kako si rekao zdravstvena komisija MUP-a proglašava nesposobnim poštovanog Skywalkera.

Česti primjeri tijekom mog radnog staža su bili da su djelatnici prikrivali svoje zdravstveno stanje da bi još ostali u dejlatnom sastavu ali također oni koji su željeli brzi odlazak naširoko bi se raspričali  o tegobama uključivo i tegobe daljnje rodbine (ha,ha) i odmah su dobivali otpust iz djelatne službe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Sky,

Vašom objavom odvukli ste me u pogrešku, oprostite ali mislim da za Vas nema polazni faktor 1,50 za priznavanje invalidske mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.  

Nema za Vas priznavanje prava na tu mirovinu ako Vam se najprije ne prizna pravo na status HRVI a onda Vam je polazni faktor 1,85 za izračun tih mirovina.

Izračune iznosa braniteljskih mirovina sa polaznim faktorom 1,50 zanemarite, mislim da je to za Vas neostvarivo.

Lijep pozdrav 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof, evo i danas bio u mirovinskom i kaže mi pravnica da se mora imati trajno rješenje za HRVI da bi mi se računala mirovina prema Zakonu o braniteljima, tako da ste ispravno uočili i napisali. Nisam znao da su novim zakonom ukinuli pravo na invalidsku mirovinu hrvatskog branitelja, čija je invalidnost nastala kao posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Re-publike Hrvatske, ne uvjetuje se statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida (HRVI) iz Domovinskog rata (Prema starom zakonu). Mupova komisija me proglasila nesposobnim za OSO zbog PTSP prilikom obavljanja policijskih poslova u specijalnoj policiji a stručna  komisija za HRVI mi je za bolest dala uzročno-posljedičnu vezu s domovinskim ratom. Kako god jedini mi je izračun važeči prema čl. 11 DVO PS u kojem smjeru idem dok ne dobijem HRVI za trajno. Hvala puno prof na obračunu i zapažanju ;-)  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Sky,

Znam da je pred Vama dug put i želi Vam svako dobro. Simulirao sam različite odnose rat/mir sa Vašim parametrima, da pred sobom imate jasne odnose onog kako bi za Vas trebao izgledati konačni ishod Vaših predstojećih napora za priznavanje mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima.

40 % mirovine.jpg

100 % mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Sky,

Hvala tebi na velikom povjerenju i iskrenosti, zaista je onda i tebi a i ostalim korisnicima Legalisa radost davanja cijelog sebe i svog bogatog životnog iskustva.

Imam jednu zamolbu, kad dođe vrijeme podnošenja Zahtjeva za priznavanje prava na neku od invalidskih mirovina a sve temeljem časnog otpusta iz MUP-a  u svezi članka 11. Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS obavezno podnijeti dva Zahtjeva za priznavanje prava na odgovarajuće invalidske mirovine i to po:

1. Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS  i

2. općem propisu ZOMO - Zakonu o mirovinskom osiguranju

Obavezno navesti isti nadnevak priznavanja prava kao i isplatu povoljnije mirovine.

Molim te napravi ovako kao prvi u državi, prema mojim spoznajama.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vama Prof još jednom na svom vremenu i trudu a i cijeli koncept Legalisa tj. ove teme je dobro osmišljen u cilju pomaganja braniteljima nas laika ali sa životnim problemima da riješimo nešto. Nešto u financijskom smislu jer mislim da nema ravnodušnih i ne razmišljaju kolika će im biti mirovina i nešto u psihičkom rasterećenju i spokoju da znaš da si pola života dao i sav sebe unio u stavarnje države, boljitku svih građana, boljitku službe i da s mirom možeš prepustiti kormilo mlađim kapetanima. Hvala još jednom ali tu sam sveprisutan i pratit ću i dalje zbivanja a i prenosim svoja iskustva dalje našim braniteljima. Puno pozdrava Prof i svim braniteljima gdje god bili ;-) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo, dragi Sky,

Nikako ne zaboraviti i Zahtjev za priznavanje prava na invalidsku mirovinu po ZOMO, molim te.

Zakon o mirovinskom pravima DVO i PS  - 3.745 kn ili 3.927 kn po Zakonu o mirovinskom osiguranju ZOMO, pitanje je sad (za sad), vidi se iz tablica dok se ne završi saga sa invalidskom mirovinom po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Sritno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, prof je napisao:

Bravo, dragi Sky,

Nikako ne zaboraviti i Zahtjev za priznavanje prava na invalidsku mirovinu po ZOMO, molim te.

Zakon o mirovinskom pravima DVO i PS  - 3.745 kn ili 3.927 kn po Zakonu o mirovinskom osiguranju ZOMO, pitanje je sad (za sad), vidi se iz tablica dok se ne završi saga sa invalidskom mirovinom po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Sritno

Koliko sam shvatio formula po ZOMO je 1,2374x47,6123x0,8x65,60+27% = 3.927kn ;-)  Hvala prof ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , prof je napisao:

Poštovani teriteriri,

Nedostaje podatak iz priloga Vašeg Rješenja o pravu na mirovinu po čl.6.a o

-prosječnom vijednosnom bodu (pvb) za ukupni radni staž kao i

-osobni ili ustrojbeni čin

Također Vam je nedostajao i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998. do umirovljenja ali sam ga uspio pogoditi.

Tablica u privitku prikazuje samo iznos mirovine po članku 6.a a ostale moguće iznose možemo saznati tek kad dostavite ova dva tražena podatka.

teriteriri   čl.6.a mirovina.jpg

Navedena jedinstvena svota mirovine izražena u osobnim bodovima iznosi 60,6076 i osnova je za dalje uskl. mirovine od 01 01 2017 nadalje,ukupni mirov, staž iznosi  40 god  a iz osiguranja iz čl.25 ZOMO iznosi 21 g 05 dana..

znači,prema čl.16.ZOPHBDR utvrđeni su prosj.vrijedn.bodovi 1,1886, na način da pripadajuća osnovica za čin narednik  čiji su bodovi 113233,44,polazni  faktor za određivanje  dijela IM iznosi 1,85...ako  treba  još podataka navedite koje,,hvala  vam na strpljenju i trudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani teriteriri,

Žao mi je ali to nije to što sam Vas zamolio, čija je to mirovina iz koje čitate.

Rekli ste da koristite mirovinu po članku 6.a. a sada pišete .........prema čl.16. ZOPHBDR utvrđeni su vrijednosni bodovi 1,1886......, taj dio je iz  izračuna vojnog dijela mirovine 

Očito koristite neku od braniteljskih mirovina a mene interesira koliki je prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž, znači onaj koji se koristi za izračun civilnog iznosa mirovine.

Koji Vam je osobni čin.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , prof je napisao:

Poštovani teriteriri,

Žao mi je ali to nije to što sam Vas zamolio, čija je to mirovina iz koje čitate.

Rekli ste da koristite mirovinu po članku 6.a. a sada pišete .........prema čl.16. ZOPHBDR utvrđeni su vrijednosni bodovi 1,1886......, taj dio je iz  izračuna vojnog dijela mirovine 

Očito koristite neku od braniteljskih mirovina a mene interesira koliki je prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž, znači onaj koji se koristi za izračun civilnog iznosa mirovine.

Koji Vam je osobni čin.

Lijep pozdrav

Poštovani , ne razumijem kako me možete pitati čija je mirovina iz koje čitam...prepisao sam sve podatke  koje imam sa najnovijeg  riješenja,otišao sam u mirovinu  po 6 a, kasnije sam ostvario pravo na hrvi 20 posto i dobio ovo  rješenje 20-80,osobni čin  ne razumijem šta me pitate napisao sam da sam po činu narednika i otišao i radio po ustroju...ovaj članak 16 je iz postupka izračuna dijela  invalidske mirovine..mirovinski faktor za IMzbog prfesion,nesposobn.iznosi 0,8..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, teriteriri je napisao:

Poštovani , ne razumijem kako me možete pitati čija je mirovina iz koje čitam...prepisao sam sve podatke  koje imam sa najnovijeg  riješenja,otišao sam u mirovinu  po 6 a, kasnije sam ostvario pravo na hrvi 20 posto i dobio ovo  rješenje 20-80,osobni čin  ne razumijem šta me pitate napisao sam da sam po činu narednika i otišao i radio po ustroju...ovaj članak 16 je iz postupka izračuna dijela  invalidske mirovine..mirovinski faktor za IMzbog prfesion,nesposobn.iznosi 0,8..

U rješenju o mirovini imaš dio koji je vezan uz izračun vojnog dijela tj. po ZOPHB (u tvom slučaju je to 20% i izračunava se prema osnovici za čin i ustrojbeno mjesto. U drugom dijelu rješenja je izračun u kojem pišu tvoji PVB za ukupan radni staž i od toga se izračunava 80%. Na kraju ti piše ukupna svota mirovine. Samo malo treba čitati. Prof te pita ono što mu treba za izračun i to sve piše u rješenju. Treba samo malo čitati ono što piše. Ovaj podforum treba početi zvati "Oružane snage i branitelji te čitanje iz dlana"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, prof je napisao:

Poštovani teriteriri,

Žao mi je ali tražim samo ono što Vi znate a to je još prosječni vrijednosni bod za izračun upravo spomenutih 80 % (prvi put ste to spomenuli) civilnog dijela braniteljske mirovine.

Lijep pozdrav

pa rekao sam da je prosječni vrijednosni  bod 1,1886 koji je uvećan za 45 posto prema čl.18 i  on iznosi 127,5344, stvarno ne raznijem gdje ću pročitati sa rješenje taj podatak, malo sam neupućen kako sam vam i rekao, oprostite mi,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani teriteriri,

Nema nervoze, zato smo tu da pokušamo rješavati probleme.

Taj dio koji ste sada citirali je iz vojnog dijela (20 %) Vaše braniteljske mirovine, nema veze nemojte se više truditi simulirao sam situaciju kao da traženi pvb iznosi 1,0000.

Vaš najlakši cilj je minimalna starosna braniteljska mirovina ali se morate negdje zaposliti na najmanje 1.g. dana na puno radno vrijeme uz primanje 5 osmina mirovine i onda Vas pripada ovaj minimalni iznos starosne braniteljske mirovine.

teriteriri mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisnici invalidskih mirovina profesionalna nesposobnost kao Vi, mogu se zaposliti na puno radno vrijeme (8.sati dnevno), primati punu plaću i oko 50 % iznosa sadašnje mirovine.

-Tako morate raditi najmanje 1.godinu i skupiti najmanje 1.g. mirovinskog staža i onda možete  zatražiti priznavanje minimalne starosne braniteljske mirovine.

Zaposlite li se na pola radnog vremena (4.sata dnevno) primate pola pune plaće a mirovina Vam isto iznosi oko 50 % iznosa sadašnje mirovine.

-Tada morate raditi najmanje 2.godine i skupiti 1.g. mirovinskog staža i tek onda možete zatražiti priznavanje minimalne starosne braniteljske mirovine.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda nije pravi podforum no,,,,umirovljen 2015.te,članak 6,DVO...10.01. ove  zaposlio sam se u skladu sa novim zakonom na 4 sata,,i kolko sam shvatio, nakon dvije godine mogu podnijeti zahtjev za novi izračun mirovine,,,da li sam ja to dobro zgruntal? i da li se to uopće isplati, tj, da mi majstori ne izračunaju manju mirovinu:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Gillet je napisao:

možda nije pravi podforum no,,,,umirovljen 2015.te,članak 6,DVO...10.01. ove  zaposlio sam se u skladu sa novim zakonom na 4 sata,,i kolko sam shvatio, nakon dvije godine mogu podnijeti zahtjev za novi izračun mirovine,,,da li sam ja to dobro zgruntal? i da li se to uopće isplati, tj, da mi majstori ne izračunaju manju mirovinu:)

Poštovani Gillet,

Majstori mogu izračunati manju novu mirovinu ali što Vas briga za njihovu matematiku (ako je mirovina manja) kad imate izbor, ono što stalno preporučam pri pisanju novog zahtjeva za priznavanje prava na mirovinu, molim Vas isplatu povoljnije mirovine.

Odlično što ste se zaposlili, radite za bolje danas a novo i bolje sutra kako bude.

Nedavno ste umirovljeni po članku 6. što mi govori da postoji mogućnost da novi izračun ne može biti za dvije godine.

Kad bih imao sve podatke moglo bi se izračunati kad je stvarno moguć izračun nove mirovine i simulaciju njezina iznosa.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Gillet je napisao:

recite mi kay bi Vam trebalo od podataka pa budem poslal,,,

 

Kako ste bili DVO ili PS neophodan mi je podatak o vremenu provedenom na beneficiranom stažu i to specificirano 12/15 od do, 12/16 od do i ako je bilo 12/18 od do. Također treba podatak, jeste li bili u Domovinskom ratu djelatna osoba, ako jeste također specificirati kao što sam prije naveo.

Prvi dio lako pronađete u Rješenje o priznavanju prava na mirovinu po članku 6.

Drugi dio (ako ste bili u djelatnom sastavu u Domovinskom ratu) nije Vam poznat bez potvrde ministarstva u kojem ste bili zaposleni. 

Za tablicu u privitku (bijela polja) prepišite Vaše podatke iz Rješenja za mirovinu.

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivan Ivić

rođen 02.10.1963.g.

Zagrebačka ulica 10

21000 Split

Split, 06.02 2019.

                                                                                   MORH- personalna služba

                                                                                        Odjel DVO (časnici)

                                                                            Trg kralja Petra Krešimira IV  br. 1        

                                                                                         10000 Zagreb

 PREDMET: Beneficirani radni staž,-

Štovana gospodo,

Umirovljen sam kao časnik  HV.

U razdoblju od 24. 07. 1991. do 30.06.1996.g. vrijeme provedeno u Domovinskom ratu uračunato mi je kao staž osiguranja u dvostrukom trajanju (12/24) prema odgovarajućem članku  Zakona o obrani.

Za navedeno razdoblje potrebna mi je i potvrda sa stvarnim stažem osiguranja sa uvećanim trajanjem (12/16 ili 12/18) za radna mjesta koja sam obnašao.

Potvrda  o beneficiranom radnom stažu  (12/16 ili  12/18) za vrijeme Domovinskog rata potrebna mi je radi smanjivanja dobne granice za priznavanje prava na mirovinu po općem propisu ZOMO -  Zakonu o mirovinskom osiguranju.

Unaprijed zahvaljujem. 

   

                                                                                                                    Ivan Ivić 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Gillet,

Želim Vas podsjetiti da kao korisnik mirovine po članku 6. imate mogućnost biranja:

1. rad 8. sati dnevno /puna plaća/ i korištenje 1/2 iznosa mirovine po članku 6.

2.rad 4. sati dnevno /pola plaće/ i korištenje punog iznosa mirovine po članku 6.

Treba vidjeti što kaže matematika, ali ako ste u prilici i ako je povoljna plaća dobro je raditi svih 8. sati dnevno,  brže se skuplja mirovinski staž. 

Mirovinski staž  i prosječni vrijednosni  bod određuju budući iznos Vaše mirovine na koje Vi možete utjecati.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija