Jump to content

Zahtijev za prijevoznika


ksa W123

Preporučene objave

Pozdrav ekipa. 

Plan mi je otvoriti obrt za cestovni prijevoz u zemlji i inozemstvu. Pronašao sam sve što mi je potrebno (licencija, upravitelj prijevoza, vozilo logično) ali sam zapeo na dijelu u kojem piše da obrtnik/pravna osoba mora imati 9.000 €. Taj novac imam na računu trenutno ali ne ispunjavam na taj način uvjet financijske sposobnosti jer bih morao imati potvrdu o vlasništvu neopterećenih nekretnina (što nemam), garanciju banke (koju ne žele izdati), ugovor o namjenski vezanom depozitu (nisu mi znali reći šta je to osim da je najsličnije tome stambena štednja), a iduća stavka je bila Izvadak iz obrtnog registra/Povijesni izvadak u kojem se vidi uplata 9.000 € kapitala.

Da li je moguće nekako kao obrtnik uplatiti tih 9.000 € u  kunskoj protuvrijednosti i da se taj iznos nalazi u Izvatku iz obrtnog registra (nešto slično kao onih 20.000 kn kod d.o.o. koje se vide u Povijesnom izvatku). Samo da razjasnim zašto želim obrt, a ne d.o.o. Razlog leži u tome što ne želim d.o.o. jer treba vremena da se posao razvije, a trenutno mi se čini da je ona minimalna plaća za direktore preveliki teret u početku, pa su tu još i raznorazni "genijalni" propisi i što je obrt fleksibilniji u odnosu na d.o.o. što se tiče dijela zatvaranja (ako vidim da nema tu kruha obrt zatvorim za jedan dan, a d.o.o. ne mogu ispod godine dana plus troškovi likvidacije obra su puno niži).

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 18. Zakona o prijevozu:

(3) Financijska sposobnost dokazuje se jednim od sljedećih dokumenata:

– izvodom iz odgovarajućeg registra, iz kojeg je razvidna visina osnivačkog kapitala

– preslikom bilance stanja koju je prijevoznik za proteklu godinu podnio poreznom tijelu

popisom pojedinih osnovnih sredstava, uključujući i troškove nabave ili uplate za vozila, poslovni prostor, uređaje i opremu

– ispravom o vlasništvu neopterećenih nekretnina

– ugovorom o namjenski vezanom depozitu u banci

– garancijom banke ili druge financijske institucije kojom se daje jamstvo za dobro poslovanje prijevoznika za razdoblje važenja garancije u visini propisanoj stavcima 1. i 2. ovoga članka. Bankom i drugom financijskom institucijom, u smislu ovoga Zakona, smatraju se banke koje su dobile dozvolu Hrvatske narodne banke za izdavanje garancija na području Republike Hrvatske, sukladno zakonu kojim se uređuje bankarstvo, odnosno poslovanje društava za osiguranje

– potvrdom o raspoloživim novčanim sredstvima ili

policom osiguranja imovine na odgovarajući iznos.

Znači ostaju Vam još ove dvije mogućnosti (podebljano)što Vam nisu rekli .

Kontakt je: Dodjela licenci za međunarodni cestovni prijevoz tereta
tel. 01 6169 114, 01 6169 450 ivan.coric@mmpi.hr, kresimir.braovac@mmpi.hr
fax. 01 6169 081

pa ih pitajte direktno.

Napomena: u izvatku iz obrtnog registra se nikako ne može vidjeti uplata, to se samo može vidjeti kod trgovačkih društava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija