Jump to content

Fina-očevidnik


tamy13022

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja pa ako mi netko može odgovoriti ,a vezano je za očevidnik Fine.

1. U očevidniku mi stoji novčana kazna Državni proračun RH-(radi se o kazni Mup-a) koja je u zastari(rečeno u Mup-u). U PP koja je izdala kaznu rekli su mi da  oni u registru nemaju za mene nikakve kazne ni zaduženja? U očevidniku piše NEMOGUĆNOST IZVRŠENJE      TEMELJEM    ČL.12.ZPONS-A.

    Meni je članak jasan ,no zanima me tko briše tu stavku konkretno i na temelju čega iz očevidnika?

 

2. Pored nekih stavki piše obustava/opoziv vrste duga. Da li to znaći da je nastupila zastara zbog nemogućnosti naplate  i kako ja uopće znam da li je i kada će doći do zastare po nekim OVRV koje imam? Da li micanjem iz očevidnika znaći da je dugovanje izbrisano ili ? 

 

3. Imam navedeno u očevidniku dugovanje prema A1 Hrvatska koje je podmireno tj. piše u očevidniku iznos iz osnove 825,91 ,a u stavci dat.nap. isti iznos i ispod 0,00..Da li to znaći da mi je dug podmiren i opet tko briše ako je tako iz očevidnika?

 

4. Imam dug prema Croatia osiguranju koje vodi odvjetnik koji me ne želi primiti u ured jer sam protustranka(zastupa Croatiu) no radi se o dugu gdje je moja kolegica dužnik(ona u svom očevindkiku NEMA to dugovanje),a sama Croatia mi je putem telefona rekla da je kod njih spis a/a. Zašto se kod mene i dalje pojavljuje nešto što je otplaćeno i što sam dužnik nema u očevidniku?

 

Oprostite na puno pitanja,ali danima me šeću sa Fine na Mup,na poreznu i opet okolo. Koliko toliko se razumijem u papirologiju i stvarno mi ništa više nije jasno. Hvala svima na strpljenju i odgovorima ...Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

Meni je članak jasan ,no zanima me tko briše tu stavku konkretno i na temelju čega iz očevidnika?

Fina je isknjiži po sili zakona.

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

Pored nekih stavki piše obustava/opoziv vrste duga. Da li to znaći da je nastupila zastara zbog nemogućnosti naplate 

Ne znači da je nastupila zastara, jer na Fini nema zastare. 

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

kako ja uopće znam da li je i kada će doći do zastare po nekim OVRV koje imam? 

Uvidom u spis, a računa se 10. godina od posljednje radnje ovrhovoditelja. 

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

Da li micanjem iz očevidnika znaći da je dugovanje izbrisano

Ne, dapače.

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

Imam navedeno u očevidniku dugovanje prema A1 Hrvatska koje je podmireno tj. piše u očevidniku iznos iz osnove 825,91 ,a u stavci dat.nap. isti iznos i ispod 0,00..Da li to znaći da mi je dug podmiren i opet tko briše ako je tako iz očevidnika?

Što piše pod stavkom "nepodmireno"? Uvijek se briše po nalogu onoga tko je ovrhu poslao na Finu.

prije 10 sati , tamy13022 je napisao:

Zašto se kod mene i dalje pojavljuje nešto što je otplaćeno i što sam dužnik nema u očevidniku?

A što ste Vi bili, sudužnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

 

 

A što ste Vi bili, sudužnik?

Ne,ja sam bila jamac i kolegica mi je dala potvrdu o zatvaranju kredita. Oprostite što se nisam prije javila,ali pokušavala sam doći do te potvrde od kolegice-

 

, Borbena7 je napisao:

 

Što piše pod stavkom "nepodmireno"? Uvijek se briše po nalogu onoga tko je ovrhu poslao na Finu.

 

Iskreno ne vidim tu stavku?  Piše mi iznos iz osnove,iznos naplate i datum naplate. Ispada da mi je iznos naplate isti kao iznos iz osnove te pod datumom naplate stoji 0,00...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, tamy13022 je napisao:

Ne,ja sam bila jamac i kolegica mi je dala potvrdu o zatvaranju kredita. Oprostite što se nisam prije javila,ali pokušavala sam doći do te potvrde od kolegice-

Znači da je dug plaćen, ali stanje u Vašem Očevidnik nije uređeno. Ukoliko ovo ne uredite sa stvarnim stanjem, kada ova ovrha dođe na red, ona će se opet naplatiti. Tako da je Vama u interesu da se ovo stanje sredi. Znate li tko je dostavio ovu ovrhu Fini na naplatu? Naime, taj koji ju je dostavio, jedini je i može povući, a sve to po saznanju da je dug podmiren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Znači da je dug plaćen, ali stanje u Vašem Očevidnik nije uređeno. Ukoliko ovo ne uredite sa stvarnim stanjem, kada ova ovrha dođe na red, ona će se opet naplatiti. Tako da je Vama u interesu da se ovo stanje sredi. Znate li tko je dostavio ovu ovrhu Fini na naplatu? Naime, taj koji ju je dostavio, jedini je i može povući, a sve to po saznanju da je dug podmiren.

Dobila sam informaciju da postupak vodi odvjetnik koji kada sam ga kontaktirala je rekao da me ne može primiti u ured jer sam protustranka. Do tada nisam ni znala o čemu se radi već sam naknadno saznala. Da li da pišem odvjetniku ili onima sa čije je strane odvjetnik angažiran? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, tamy13022 je napisao:

Dobila sam informaciju da postupak vodi odvjetnik koji kada sam ga kontaktirala je rekao da me ne može primiti u ured jer sam protustranka. Do tada nisam ni znala o čemu se radi već sam naknadno saznala. Da li da pišem odvjetniku ili onima sa čije je strane odvjetnik angažiran? 

Postupka ne može voditi odvjetnik. Postoje stranke, ovrhovoditelj i ovršenika, a one mogu imati punomoćnike odvjetnike. Pitanje je, da li Vam postupak vodi sud ili se ovdje radilo o izravnoj naplati preko Fine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Postupka ne može voditi odvjetnik. Postoje stranke, ovrhovoditelj i ovršenika, a one mogu imati punomoćnike odvjetnike. Pitanje je, da li Vam postupak vodi sud ili se ovdje radilo o izravnoj naplati preko Fine?

Poštovani, 

provjerom je ustanovljeno kako je potrebno obratiti se u odvjetnički ured XXXXXX koji vodi predmet.

 

Ovaj odgovor sam dobila kada sam kontaktirala ovrhovoditelja koji mi je u očevidniku ....


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , tamy13022 je napisao:

provjerom je ustanovljeno kako je potrebno obratiti se u odvjetnički ured XXXXXX koji vodi predmet.Ovaj odgovor sam dobila kada sam kontaktirala ovrhovoditelja koji mi je u očevidniku ....

Odvjetnički ured ne vodi predmet već u postupku zastupa ovrhovoditelja. Možete Vi njih kontaktirati, pa ćete sukladno njihovom ponašanju znati što Vam je dalje činiti. Pokušajte saznati poslovni broj i tko vodi predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija