Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

KikaKristina

Naplata zadužnice - prijenos prava

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas pomoć. Posudila sam cca 150.000,00 kn fizičkoj osobi u kolovozu 2017. godine. Tada smo kod javnog bilježnika ovjerili izjavu o dugovanju kao i bjanko zadužnicu na 500.000,00kn. Naravno taj dug nije plaćan iako je dogovoreno drugačije i sada s zateznim kamatama iznosi preko 164.000,00kn. Dužnika sam u mogućnosti ovršiti, međutim željela bi prenijeti prava s zadužnice na drugu osobu, naravno za umanjeni iznos duga, kako bi što prije došla do sredstava. Možete li mi u tom dijelu pomoći?
Dužnik je zaposlen.

Unaprijed zahvaljujem

lp

Kristina

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zadužnica se može prenosi tj. Vi kao vjerovnik možete svoja prava iz zadužnice prenositi ispravom na kojoj je javno ovjerovljen Vaš potpis na druge osobe, koje u tom slučaju stječu prava koja ste po toj ispravi imali Vi kao vjerovnik. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad