Jump to content
anonimi

Dugovanje nakon ovrhe

Preporučene objave

Pozdrav molim vas ako mi mozete odgovoriti sta se desava sa mojim dugovanjima nakon sto su mi ovrsili stan u hrvatskoj i pokrili jedan dio duga, ja sam se odselio iz hrvatske prije 3 godine u svedsku i odjavio sam se iz hrvatske , dugovanja su iz 2011 a ovrha na stan je zavrsena 2018. Dugovanja su neka prema banci i neka prema eos matrixu . Hvala unaprijed na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Za dugove koji su podmireni postupci se obustavljaju, dok za nepodmireni dio dugova, ovrhovoditelji i dalje imaju pravo temeljem ovršnih isprava pokušavati prisilnu naplatu.

Podijeli ovu objavu

Dali postoji mogucnost da se nekako izbjegne placanje ostatka duga jer dosad sve sta su ovrsili prodano je za jako los novac i pokriven je samo dio duga ,a trzizna vrjednost stana mogla je pokriti dugovanje.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , anonimi je napisao:

Dali postoji mogucnost da se nekako izbjegne placanje ostatka duga 

Kao i kod drugih dugovanja, eventualno zastarom potraživanja.

Podijeli ovu objavu

Postovani!

Molim vas da mi kazete,ako ja poklonim moj dio kuce mojim sinovima darovnicom,/na kuci nema ovrhe,ali ima na Fini zbog kredita/dali moze neko od vjerovnika to osporavati jednog dana?

Unaprijed hvala na odgovoru

Podijeli ovu objavu

Ako se ne može namiriti iz Vaše preostale imovine, vjerovnik može tražiti pobijanjem pravne radnje dužnika učinjene na štetu vjerovnika (pri čemu je pravna radnja koja se pobija darovanje), pri čemu je rok za podnošenje tužbe 3 godine od učinjenog darovanja, nakon toga se više ne može pobijati darovanje.

Podijeli ovu objavu

, gorbas60 je napisao:

ako ja poklonim moj dio kuce mojim sinovima darovnicom,/na kuci nema ovrhe,ali ima na Fini zbog kredita/dali moze neko od vjerovnika to osporavati jednog dana?

Kako Vam je Ruby_Danderfluff i rekla, može pobijati darovanje, ali to ne mora nužno značiti da je ovaj dio suvlasništva na nekretnini podoban da bi jednog dana sud u odnosu na njega provodio ovršni postupak.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad